Освітянин з Миколаєва розробив посібник, який має допомогти школярам краще розуміти літературу

Освітянин з Миколаєва розробив посібник, який має допомогти школярам краще розуміти літературу

Освітянин з Миколаєва розробив посібник, який має допомогти школярам краще розуміти літературу Суспільне Миколаїв

Директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Василь Шуляр розробив візуальний посібник "Абетка літературознавця". Посібник має допомогти учням початкової школи та 5-7 класів формувати навички компетентного читача.

Посібник побудований на основі ідей літературознавців Михайла Бахтіна, Галини Кудіної, Зінаїди Новлянської та вчителів-практиків. "Абетка містить кольоровий набір аркушів-листівок із символами, які вирізаються. З їх допомогою конструюють модель теоретико-літературного поняття. На символи кріпляться магніти, що пришвидшує вибудовування на магнітній дошці необхідної моделі", - сказав Василь Шуляр.

Освітянин з Миколаєва розробив посібник, який має допомогти школярам краще розуміти літературуФото – Василь Шуляр

Також автор підготував вісім відеосюжетів, які допомагають учителям використовувати картки-символи під час моделювання понять із теорії літератури. Ознайомитися з посібником та дізнатися, як він працює, можна за допомогою QR-коду.

Цей візуальний посібник рекомендовано науково-методичною комісією МОН України для використання в закладах середньої освіти. Освітянка з Кривого Озера Олена Іванова розповіла, що всі заклади загальної середньої освіти Миколаївської області безкоштовно отримали цей посібник від обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Читайте також: "Понад 60 відсотків бюджету громад Миколаївщини витрачається на утримання закладів освіти"

"Посібник полегшує процес розуміння дітьми змісту й форми твору, його аналізу й інтерпретації. Йдеться про отримання естетичної насолоди від співпраці з автором, героями, читачами, вчителем у ситуаціях, де посередником є художній твір", – сказала Олена Іванова.

Освітянин з Миколаєва розробив посібник, який має допомогти школярам краще розуміти літературуФото – Василь Шуляр

Також Василь Шуляр підготував наступне видання для основної та старшої школи.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди