Музей Прадо отримав у подарунок одну з перших відомих картин Франсіско де Гої

Музей Прадо отримав у подарунок одну з перших відомих картин Франсіско де Гої

Музей Прадо отримав у подарунок одну з перших відомих картин Франсіско де Гої Museo Nacional del Prado

Картина "Ганнібал-переможець вперше дивиться на Італію з висоти Альп" стала частиною колекції Музею Прадо. Полотно створене у 1771 році вважається найбільш ранньою офіційно задокументованою роботою Франсіско де Гої.

Вартість картини – 3,3 мільйона євро. До свого 40-ліття її придбав Фонд друзів Прадо. Ювілейну дату планують відзначити виставкою всіх робіт, які потрапили до музею за сприяння фонду.

Протягом ХХ століття картина "Ганнібал-переможець вперше дивиться на Італію з висоти Альп" зберігалася у палаці Кінта-де-Сельгас. Однак довгий час її вважали роботою невідомого майстра. Лише у 1993 році з'ясувалося, що картина була написана 25-річним Гоєю в Римі під час дворічного перебування в Італії.

З цією роботою він брав участь в конкурсі Королівської академії красних мистецтв Парми. Тема твору була завданням академії, тому це рідкісний приклад історико-міфологічного жанру в спадщині художника.

Хронологічно це найбільш ранній художній твір Гої, авторство якого вдалося встановити мистецтвознавцям. Також відомо про два ескізи до цієї ж роботи. Один з них продали за 1,6 мільйона євро на аукціоні Sotheby's. Другий ескіз знаходиться в музеї Сарагоси.

Читайте також

Бюст богині Флори створив не Леонардо да Вінчі, як вважали раніше

Культові та рідкісні експонати: у Херсоні покажуть речі скіфської та сарматської знаті

ЮНЕСКО підготувало звіт про вплив карантину на музейний сектор

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше