"Впевнене затухання": НАН прогнозує зниження смертності від COVID-19

"Впевнене затухання": НАН прогнозує зниження смертності від COVID-19

"Впевнене затухання": НАН прогнозує зниження смертності від COVID-19
Фото: УНІАН

Спеціалісти Національної академії наук прогнозують найближчими днями зниження смертності від COVID-19. Водночас на кінець квітня та початок травня прогнозується, що середня кількість нових випадків дорівнюватиме 11 тисячам.

Про це йдеться у прогнозі розвитку епідемії COVID-19 в Україні на 20 квітня – 4 травня.

"Смертність від COVID-19 перебуває в завершальній фазі плато, очікується зниження смертності найближчими днями", – йдеться у повідомленні.

За підрахунками НАН, спостережувана летальність в останні 3-4 тижні попередньо становила близько 2,5%. За останній тиждень середня кількість летальних випадків дорівнює у 372 смерті на день.

Читайте також: Зростання рівня летальності COVID-19 пов’язане з новими штамами — ЦГЗ

Також спеціалісти НАН відзначають і "впевнене затухання" середньої кількості нових виявлень COVID-19.

"Згідно з прогнозними обчисленнями, середня кількість нових випадків дорівнюватиме 10 529 (Prophet) і 12 369 (SEIR-U) протягом тижня 21–27 квітня 2021 року та 11 122 (SEIR-U) протягом тижня 28 квітня – 4 травня", – йдеться у прогнозі.

"Кількість нових виявлень суттєво перевищує кількість позитивних ПЛР-тестів, що вказує на збільшення затримок оприлюднення даних, а також на можливе збільшення частки результатів тестів на антиген серед офіційно підтверджених випадків", – додали у НАН.

Що відомо

  • Станом на ранок 21 квітня в Україні було зареєстровано 12 162 нових випадки COVID-19, від хвороби одужали понад 14 тисяч людей.
  • 14 квітня Міністерство охорони здоров’я змінило розподіл карантинних зон в Україні. Відповідно до нього, у "червону зону" включили 11 областей та Київ.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна вже пройшла пік захворюваності на COVID-19, а ситуація в більшості областей стабілізувалася.
  • За прогнозами епідеміологів четверта хвиля коронавірусу ймовірно може пройти з не високими показниками захворюваності, оскільки наразі триває масова вакцинація населення.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок