УЄФА вперше за 6 років обрала у члени виконкому росіянина. Хто він та скільки голосів отримав

УЄФА вперше за 6 років обрала у члени виконкому росіянина. Хто він та скільки голосів отримав

УЄФА вперше за 6 років обрала у члени виконкому росіянина. Хто він та скільки голосів отримав ТАСС

Востаннє Росія була представлена у Виконкомі в 2015 році.

Європейська організація провела Конгресс УЄФА, за підсумками якого були обрані вісім членів виконавчого комітету.

П'ять із восьми членів виконкому УЄФА були переобрані - Карл-Ерік Нільссон (Швеція), Девід Гілл (Велика Британія), Збігнєв Бонєк (Польща), Райнер Кох (Німеччина) та Сервет Ярдімчі (Туреччина). Ще троє - Габріеле Гравіна (Італія), Юст Шпее (Нідерланди) та Алєксандр Дюков (Росія) були обрані на засіданні Конгрессу.

Голос за Дюкова віддали 50 членів Конгрессу УЄФА. Більше лише за італійця Гравіну та шведа Карла-Еріка Нільссона - 53 та 52 відповідно.

Для представника Росії обрання на високу посаду в УЄФА стало першим з 2015 року. Тоді ж у виконавчому комітеті організації спливали повноваження Сєргєя Фурсєнка - колишнього президента Російського футбольного союзу (РФС).

Читайте також: Футбольна Суперліга "перегляне кроки для видозміни проєкту". Офіційна заява після виходу 6 клубів

При цьому Росія впродовж періоду з 2015 по 2021 роки мала очільника організації. Однак Віталій Мутко, який був її президентом з 2015 по 2019 роки, не міг увійти у виконком УЄФА, оскільки вже займав посаду у ФІФА.

Крім того, що Алєксандр Дюков є президентом РФС, він також обіймає посаду генерального директора "Газпром Нєфть". Саме "Газпром" є одним із спонсорів УЄФА.

Термін обрання членів у виконавчий комітет УЄФА складає чотири роки. Україна представлена у Виконавчому комітеті УЄФА - з 2019 року посаду в органі займає президент УАФ Андрій Павелко.

Що дає посада члена виконавчого комітету УЄФА?

Посада члена виконкому УЄФА дає можливість права голосу щодо багатьох питань, які знаходяться під її юрисдикцією.

  • Визначення місця проведення фіналів єврокубкових турнірів на всіх рівнях.
  • Ухвалення "правил гри" у європейському футболі. В 2017 році, наприклад, Виконавчий комітет УЄФА затвердив нові правила клубного ліцензування та фінансового фейр-плей. А у 2020-му вніс корективи у матчі збірних в умовах пандемії коронавірусу.
  • Крім цього, члени виконавчого комітету УЄФА здійснюють контроль над діяльністю організації, бухгалтерією, а також беруть участь у призначенні її генерального секретаря.

Що відомо

Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика