Футбольна Суперліга "перегляне кроки для видозміни проєкту". Офіційна заява після виходу 6 клубів

Футбольна Суперліга "перегляне кроки для видозміни проєкту". Офіційна заява після виходу 6 клубів

Офіційна заява Суперліги.

За дві доби після першої офіційної заяви про створення організації, Європейська футбольна Суперліга опублікувала ще одне звернення. Цього разу - про "пошук кроків для видозміни проєкту".

Ця заява стала наслідок рішення шести англійських клубів про вихід з організації. Упродовж одного вечора усі шість представників Суперліги з Англії оголосили про початок процедури виходу. Згодом, про намір вийти заявили "Інтер" та "Мілан".

Ключові тези із заяви Суперліги:

  • "пропонуємо новий турнір, бо система, що існує, не працює";
  • "англійські клуби були змушені вийти через тиск на них";
  • "переглянемо найбільш доцільні кроки для видозміни проєкту".

Повний текст заяви Суперліги:

"Європейська Суперліга переконана, що теперішній статус-кво у європейському футболі має бути змінений.

Ми пропонуємо новий євротурнір, бо система, що існує, не працює. Наша пропозиція спрямована на розвиток спорту, який при цьому буде генерувати фінансові ресурси та стабільність для усієї футбольної піраміди. Включно з допомогою у подоланні фінансових складнощів, з якими зіштовхнулася уся футбольна спільнота через пандемію. Це також забезпечить збільшення виплат солідарності усім футбольним стейкхолдерам.

Незважаючи на оголошений вихід [з Суперліги] англійських клубів, які були змушені зробити це через тиск на них, ми переконані, що наша пропозиція повністю відповідає європейських законам та правилам. Це було продемонстровано рішенням судуСуд у Мадриді виніс рішення на користь Суперліги у справі проти УЄФА за можливе відсторонення клубів від змагань про захист Суперліги від дій третіх осіб.

Зважаючи на обставини, ми переглянемо найбільш доцільні кроки для видозміни проєкту, завжди пам'ятаючи про нашу ціль: запропонувати фанатам найкращий досвід, водночас збільшуючи платежі солідарності для усього футбольного ком'юніті".

То що буде з Суперлігою

  • З дванадцяти клубів-засновників шість уже вийшли (усі британці), два італійські клуби ("Мілан" та "Інтер") готуються до виходу, залишилися лише чотири - "Ювентус", "Реал", "Атлетико" та "Барселона".
  • Щодо останніх двох була інформація у ЗМІ про план виходу або неучасті у проєкті Суперліга.
  • Перший сезон Суперліги мав розпочатися у серпні, однак він не відбудеться у запланованому форматі через вихід клубів-засновників. Суперліга взяла час на "перегляд найбільш доцільних крокі для видозміни проєкту".
Читайте також: УЄФА змінила формат Ліги чемпіонів з сезону-2024/25. Як буде виглядати турнір
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів