Відкритого листа меру написали сумські перевізники. Він є відповіддю перевізників на допис Олександра Лисенка про те, що після проведення конкурсу на перевезення у Сумах їздитимуть винятково автобуси середньої місткості.
У своєму листі підприємці вказують: "Жодного разу під час вашого перебування при владі не був прийнятий економічно обґрунтований тариф, щоразу з розрахунків виключалась інвестиційна складова... Вам відомо, що один автобус середньої місткості коштує 80 тис. доларів, а автобус великої місткості – 200 тис. доларів, тобто хтось має інвестувати в цю галузь міста більше ніж 20 млн доларів... Інтервал руху буде 15-20 хв, а вартість руху, враховуючи той пасажиропотік, який є зараз, – буде не менше 15 грн".


Лист-звернення підписали 8 із 13 перевізників, які працюють на міських маршрутах, один із них — Геннадій Петренко.
"Аби у нас були європейські послуги європейської якості, має бути вартість європейська. Не виходить по наших цінах зробити Європу", — каже директор ТОВ "Престиж Лайн" Геннадій Петренко.
Читайте також: У Сумах автобуси за маршрутом "Центр-Добровільна" не курсуватимуть
Приватних перевізників обурило те, що вони повинні будуть придбати нові автобуси на 40 людей або великої місткості — до 100 пасажирів.
Міський голова додав, що транспорт, який виставлятиметься на конкурс, може бути як новим, так і відновленим, тобто який був у використанні. Чи дійсно можливо повністю відмовитись від нинішніх "Рут", Суспільне запитало у керівника Всеукраїнського товариства сприяння розвитку пасажирського транспорту (м. Кривий Ріг) Андрія Заславського.
"Під час кожного конкурсу, який відбувається у багатьох містах України, питання не тільки в тому, які конкурсні пропозиції виставить міська влада, а ще й які пропозиції будуть надавати перевізники. Тобто якщо навіть ми захочемо перевозити мешканців міста лише на електробусах або автобусах суперкласу, а жоден перевізник не вийде на конкурс із такою пропозицією, то міський владі доведеться врешті-решт обирати із тих пропозицій, які виставлені на конкурс", — сказав він.
Також Заславський додає: "Це ті самі перевізники, можливо, вони трішечки, на 10-20% зможуть все-таки оновити свій рухомий склад і придбати більш просторі автобуси, і тоді їм буде наданий пріоритет при проведенні конкурсу".
Транспортний конкурс для приватних перевізників запланований на грудень 2021 року. Які саме умови будуть у ньому прописані, ми хотіли запитати у начальника міського відділу транспорту Сергія Яковенка. На його коментар чекаємо.
З переможцями нового транспортного конкурсу міська влада укладатиме договори на наступні п’ять років. Тоді також визначатимуть, хто надаватиме послуги з перевезення пасажирів до сіл, які увійшли до громади міста. Минулий транспортний конкурс відбувся на 37 маршрутів у лютому 2017 року.
Що відомо
- Востаннє вартість проїзду в Сумах підвищували в січні 2020 року - до 7 гривень. 24 лютого депутати не змогли скасувати рішення виконкому про підвищення вартості проїзду у сумських маршрутках. Їм не вистачило голосів.
- З проханням підняти вартість проїзду у маршрутках перевізники звернулись до міської влади у грудні 2020-го.
- До 15 лютого приватні перевізники в Сумах мали відновити роботу GPS-приладів на своїх машинах.
- У середмісті Сум 12 лютого з’явився інформаційний куб, щоб розповісти містянам, за що вони платять в маршрутках 7 гривень.