"Буде не менше ніж 15 гривень". Перевізники Сум написали відкритого листа міському голові

"Буде не менше ніж 15 гривень". Перевізники Сум написали відкритого листа міському голові

"Буде не менше ніж 15 гривень". Перевізники Сум написали відкритого листа міському голові
Суспільне Суми

Відкритого листа меру написали сумські перевізники. Він є відповіддю перевізників на допис Олександра Лисенка про те, що після проведення конкурсу на перевезення у Сумах їздитимуть винятково автобуси середньої місткості.

У своєму листі підприємці вказують: "Жодного разу під час вашого перебування при владі не був прийнятий економічно обґрунтований тариф, щоразу з розрахунків виключалась інвестиційна складова... Вам відомо, що один автобус середньої місткості коштує 80 тис. доларів, а автобус великої місткості – 200 тис. доларів, тобто хтось має інвестувати в цю галузь міста більше ніж 20 млн доларів... Інтервал руху буде 15-20 хв, а вартість руху, враховуючи той пасажиропотік, який є зараз, – буде не менше 15 грн".

15 гривень за проїзд. Перевізники Сум написали відкритого листа міському голові

15 гривень за проїзд. Перевізники Сум написали відкритого листа міському голові

Лист-звернення підписали 8 із 13 перевізників, які працюють на міських маршрутах, один із них — Геннадій Петренко.

"Аби у нас були європейські послуги європейської якості, має бути вартість європейська. Не виходить по наших цінах зробити Європу", — каже директор ТОВ "Престиж Лайн" Геннадій Петренко.

Читайте також: У Сумах автобуси за маршрутом "Центр-Добровільна" не курсуватимуть

Приватних перевізників обурило те, що вони повинні будуть придбати нові автобуси на 40 людей або великої місткості — до 100 пасажирів.

Міський голова додав, що транспорт, який виставлятиметься на конкурс, може бути як новим, так і відновленим, тобто який був у використанні. Чи дійсно можливо повністю відмовитись від нинішніх "Рут", Суспільне запитало у керівника Всеукраїнського товариства сприяння розвитку пасажирського транспорту (м. Кривий Ріг) Андрія Заславського.

"Під час кожного конкурсу, який відбувається у багатьох містах України, питання не тільки в тому, які конкурсні пропозиції виставить міська влада, а ще й які пропозиції будуть надавати перевізники. Тобто якщо навіть ми захочемо перевозити мешканців міста лише на електробусах або автобусах суперкласу, а жоден перевізник не вийде на конкурс із такою пропозицією, то міський владі доведеться врешті-решт обирати із тих пропозицій, які виставлені на конкурс", — сказав він.

Також Заславський додає: "Це ті самі перевізники, можливо, вони трішечки, на 10-20% зможуть все-таки оновити свій рухомий склад і придбати більш просторі автобуси, і тоді їм буде наданий пріоритет при проведенні конкурсу".

Транспортний конкурс для приватних перевізників запланований на грудень 2021 року. Які саме умови будуть у ньому прописані, ми хотіли запитати у начальника міського відділу транспорту Сергія Яковенка. На його коментар чекаємо.

З переможцями нового транспортного конкурсу міська влада укладатиме договори на наступні п’ять років. Тоді також визначатимуть, хто надаватиме послуги з перевезення пасажирів до сіл, які увійшли до громади міста. Минулий транспортний конкурс відбувся на 37 маршрутів у лютому 2017 року.

Що відомо

  • Востаннє вартість проїзду в Сумах підвищували в січні 2020 року - до 7 гривень. 24 лютого депутати не змогли скасувати рішення виконкому про підвищення вартості проїзду у сумських маршрутках. Їм не вистачило голосів.
  • З проханням підняти вартість проїзду у маршрутках перевізники звернулись до міської влади у грудні 2020-го.
  • До 15 лютого приватні перевізники в Сумах мали відновити роботу GPS-приладів на своїх машинах.
  • У середмісті Сум 12 лютого з’явився інформаційний куб, щоб розповісти містянам, за що вони платять в маршрутках 7 гривень.

На початок