Госпітальна рада Прикарпаття почала свою роботу

Госпітальна рада Прикарпаття почала свою роботу

Госпітальна рада Прикарпаття почала свою роботу

Перше установче засідання Госпітальної ради відбулося в Івано-Франківську. Учасники засідання обрали голову та розглянули стратегію розвитку госпітального округу, який охоплює Івано-Франківську область. У залі зареєструвалися 78 осіб.

Кабінет Міністрів за поданням Міністерства охорони здоров’я затвердив на Прикарпатті 9 опорних медичних закладів. В. о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ірина Кобельська пояснює: "Це обласна клінічна лікарня, центральна міська лікарня Івано-Франківської міської ради, Коломийська центральна районна лікарня, Калуська центральна районна лікарня Калуської міської та районної рад, це Косівська центральна районна лікарня, Надвірнянська центральна районна лікарня, Долинська і Бурштинська центральна міська лікарня. Ці заклади будуть включені до проєкту, який зараз напрацьовується Світовим банком спільно з Урядом щодо оснащення цих лікарень необхідним медичним обладнанням, зокрема, відділень екстреної медичної допомоги".

"Як були сформовані показники по Галичу? Я не розумію. Лікарня, яка не має нового приміщення, була прекрасно атестована. У нас теж є дуже гарні фахівці. Ми дуже близько до Івано-Франківська, і маємо шанс залучати практикуючих професорів. Я не розумію одного, як з під Калуша людину треба буде везти до Бурштина?", – каже заступниця голови Галицької районної ради Любов Гордійчук.

Також виконувачка обов’язків директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Кобельська озвучила, скільки грошей виділить Національна служба здоров’я України на певний випадок хвороби, та які існуватимуть пакети послуг згідно з договорами, які укладуть з цією службою: "На пріоритет дали більш-менш обґрунтовані тарифи, на інші пакети – десь занижені. Хочу все-таки озвучити. Гострий мозковий інсульт – ставка за пролікований випадок – 19 тисяч 352 гривні, при гострому інфаркті міокарда – 16 тисяч гривень. При пологах – 8 тисяч 136 гривень. Надання допомоги новонародженим в складних випадках – тариф 29 тисяч".

Головою Госпітальної ради обрали Віталія Федоріва, який зараз тимчасово виконує обов’язки голови облдержадміністрації. Також на засіданні визначили робочу групу, яка працюватиме над проблемними питаннями. За словами Віталія Федоріва, збиратиметься Госпітальна рада один раз на місяць.

Авторка: Оксана Василик

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди