У Новгород-Сіверському жінка отримала платіжку за транспортування газу, хоч 3 роки будинок пустує

У Новгород-Сіверському жінка отримала платіжку за транспортування газу, хоч 3 роки будинок пустує

У Новгород-Сіверському жінка отримала платіжку за транспортування газу, хоч 3 роки будинок пустує оригінал

90 гривень за місяць і тисячу за рік має сплатити за транспортування газу власниця будинку, в якому ніхто не живе. У Новгород-Сіверському відділенні «Чернігівгазу» пояснити, чому потрібно платити за те, чим жінка не користувалася, не змогли. В чернігівському ж кажуть – ці гроші йдуть на те, аби в трубі був тиск та працювала диспетчерська служба. Чи можна не платити, дізнавалась Тетяна Лось.

«Ну ось я вже тут три роки не живу. Приходять платіжки на газ. Ось будинок, плита навіть не підключена зовсім».

Власниця будинку Людмила Галіч показує газовий лічильник і платіжки. За грудень у графі фактичний/плановий об’єм споживання газу за 2018-2019 роки стоїть нуль. За транспортування газу також стоїть нуль гривень.

«Транспортування – нуль. Все по нулях. Я нічого не винна».

На лічильнику цифри залишились такі ж, як і в старих платіжках за минулий рік. А от в платіжці за січень вже нарахований платіж за транспортування газу.

«Січень. Тут уже у мене стоїть група споживання 14, хоча у мене є лічильник, і вони не мають права таке ставити – і, відповідно, вони мені нарахували 90 гривень. Як би було по нулях - лічильник показує нуль, нічого не змінилося. За рік це вийде близько тисячі… Відключати повністю газ я також не хочу, тому що потім за підключення також гроші – можливо, він колись знадобиться».

Жінка звернулась до Новгород-Сіверського відділення «Чернігівгазу».

«Добрий день. Питання до Вас є з приводу доставки газу. Транспортування за грудень – нуль. Я не споживаю газ уже три роки. Ось транспортування. Тут Ви мені нараховуєте 90 гривень. Звідки така сума?»

Старший контролер Новгород-Сіверської дільниці АТ «Чернігівгаз» Людмила Звєрєва каже: «Всім нараховується за доставку, у кого не обрізане на точці врізання. – На якій підставі? – Нараховується автоматично».

Більше пояснень на дільниці не надали.

«Я на сьогоднішній день працюю старшим контролером, я не приймаю абонентів ще. Жінка, яка працювала на прийомі, з сьогоднішнього дня на пенсії. Фактично я ще не перейшла на це місце», - пояснює Людмила Звєрєва.

Старший контролер порекомендувала Людмилі Галіч написати заяву керівництву компанії, відповідь на яку нададуть згодом.

Нарахування за транспортування газу споживачці зробили правильно, каже начальниця управління зовнішніх комунікацій «Чернігівгазу» Марина Кириєнко

«Наша споживачка, вона не є відключеною, або також у неї немає пломби, тобто вона повністю підключена, але газ не споживає, тобто вона кожного місяця передає показники – нуль. Але, згідно з кодексом ГРМ, для таких споживачів передбачена наступна норма розрахунку: для тих споживачів, хто не використовував газ в минулому році або використовував менше дев’яти місяців, розрахунок проводиться за групою споживання».

Марина Кириєнко каже, це плата за підтримання тиску в газовій трубі.

«В доставку газу входить не сама труба, а надійне підтримання постійного тиску, безперебійного, безаварійного, тобто поточні та аварійні ремонти. Також це діяльність аварійної диспетчерської служби, яка працює 24 години 7 днів на тиждень».

Єдиний вихід не платити, каже посадовиця, - відключити газопостачання. Однак щоб повернути газ, треба буде заплатити як за первинне підключення – тобто за врізання в газову трубу та за виготовлення нової проектної документації.

Виконавчий директор громадської організації «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин каже - стягнення плати за транспортування газу у таких ситуаціях законне.

«З 1січня цього року в зв’язку з розподілом нашого «Нафтогазу» на різні бізнеси окремо виділили «Укргазвидобування», окремо виділили «Магістральні газопроводи». Тепер на всіх, у кого є підключений офіційно газ, навіть якщо ви його не використовуєте, буде приходити оплата. Як абонплата за транспортування газу, навіть якщо ви жодного кубометру не використали. Це типу абонплати за телефон – якщо ви жодного разу не дзвонили, ви все одно заплатите за наявність апарату у вас в хаті».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди