На джазовий фестиваль у Дніпрі приїде володар Греммі

На джазовий фестиваль у Дніпрі приїде володар Греммі

На джазовий фестиваль у Дніпрі приїде володар Греммі Фото: Суспільне. Дніпро

Цього літа у Дніпрі проведуть джазовий фестиваль "Джаз на Дніпрі". Він проходитиме 16, 17 та 18 липня. Зробити його хочуть в офлайн форматі.

Для проведення фестивалю планують одну велику локацію, яка раніше розташовувалась на Монастирському острові. Її перенесли у парк Шевченка та розбили на понад 10 точок. Майже всі локації будуть безкоштовними.

Відкриватимуть фестиваль молоді музиканти з України, Німеччини, Франції та Польщі. Вони виступатимуть на Соборній площі біля входу у парк Шевченка. У самому парку розташують близько 10 локацій, де гратиме вуличний джаз.

Головною локацією стане літній театр парка Шевченка. Там виступатимуть хедлайнери фестивалю — 10-кратний володар Греммі, трубач та піаніст Артуро Сандоваль, піаніст Джекі Террассон, який виступатиме у складі тріо та представить альбом зі своїми композиціями.

Також відвідувачі зможуть почути трубача Авішая Коена. За словами, артдиректорки фестивалю Анни Русскевич, це велика вдача — домовитись з таким виконавцем. Також на "Джаз на Дніпрі" вшанують композитора Астора П'яццолла, якому цього року виповнилося б 100 років. Він поклав початок жанру танго нуево — поєднанню аргентинського танго і джазу. Квінтет "Аргентум" під керівництвом диригента Дмитра Логвіна представить цю програму.

Цього літа у Дніпрі проведуть джазовий фестиваль «Джаз на Дніпрі»Фото: Суспільне. Дніпро

Останнім оголошеним хедлайнером "Джазу на Дніпрі" став бандонеоніст Маріо Стефано Пьєтродаркі.

Вхід на виступ хедлайнерів буди платним. Усього у фестивалі залучені близько 30 колективів. За словами начальника управління культури міськради Євгена Хорошилова, під час проведення фестивалю дотримуватимуться карантинних обмежень: мірятимуть температуру, огороджуватимуть локації та контролюватимуть кількість людей, слідкуватимуть, щоб відвідувачі були у масках. Щодо вартості фестивалю для міського бюджету точну цифру сказати поки не можуть.

"Ми чекаємо остаточні розрахунки від організаторів. Ви бачите, процес підготовки триває в достатньо складних умовах. І якщо ми побачимо зміни в карантинному законодавстві, то ми будемо корегувати ресурси, які будуть виділені з міського бюджету. Мінімум 50% — це буде від інших джерел доходів, спонсорів і таке інше, а половину точно буде закривати міський бюджет. Декілька мільйонів точно. Близько 4 мільйонів гривень. Минулого року в нас був інший фестиваль, іншого масштабу, тому витрати були менше. Сьогодні ми кажемо, що масштаб цього фестивалю не менше, ніж в інші роки", — говорить Євген Хорошилов — начальник управління культури Дніпровської міської ради.
Цього літа у Дніпрі проведуть джазовий фестиваль «Джаз на Дніпрі»Фото: Суспільне. Дніпро

Цього літа у Дніпрі проведуть джазовий фестиваль «Джаз на Дніпрі»

Читайте також

У Дніпрі влаштували автопробіг на ретромашинах

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше