Можна обрати самостійно: у сумській школі придумали електронне меню для їдальні

Можна обрати самостійно: у сумській школі придумали електронне меню для їдальні

Можна обрати самостійно: у сумській школі придумали електронне меню для їдальні Суспільне Суми

Учні однієї із сумських шкіл збираються створити електронне меню для шкільної їдальні. Свій проєкт вони реалізують під час всеукраїнського проєкту "Ідея Є!", мета якого – впровадження інновацій у школах.

Головна ідея проєкту: обирати страви в шкільній їдальні або виключати з раціону ту їжу, яка не подобається. Електронне меню розробляють учні в сумській школі №20. Автор ідеї — дев’ятикласник Влад Мельник.

"Ця ідея мені прийшла ще тому, що є Євген Клопотенко. Він впроваджує в шкільну їдальню свої страви, які є більш смачними та корисними, але вони будуть і мати кращий вигляд. Коштують так же само, але будуть симпатичніше та смачніші", – говорить автор ідеї Влад Мельник.

Можна обрати самостійно: у сумській школі придумали електронне меню для їдальніСуспільне Суми

Учні планують створити спеціальний додаток, який дозволить самим обирати страви в їдальні. Треба буде тільки зареєструватися та обирати страви з меню.

"Зараз ми в активному пошуку ІТ-компанії, яка змогла б нам розробити цей додаток, вказати свою ціну і саме цю суму ми будемо збирати через краудфандингову платформу", – каже співавтор проєкту електронного меню "Easy&Delicious" Іван Бойко.

Ще одна співавторка проєкту Дарина Кічко каже, що кошти збирають на платформі GoFundEd.

"Потрібно зараз 76 тис. грн, це з урахуванням банківських витрат та послуг адміністративних платформ. Зараз ми залучаємо батьків, випускників нашої школи та інших небайдужих, щоб вони долучилися до фінансування нашого проєкту", – говорить Дарина.

У школі кажуть, що це вже не перший учнівський проєкт для покращення шкільного життя. Також учні працюють над створенням інформаційного центру.

"Так вийшло, що спочатку ми брали участь в одному проєкті, і там брали участь учні з ради старшокласників. Ми запропонували їм взяти участь у проєкті, і діти, які погодились на це, почали впроваджувати свої проєкти", – розповідає педагог-організатор Єлизавета Ярмак.

GoFundEd – це освітня краудфандингова платформа, створена командою "Про.Світ". Її представниця Олександра Мухіна розповіла, що в рамках проєкту "Ідея Є!" запустили 15 проєктів, серед яких і сумський.

"Електронне меню "Easy&Delicious" – дуже цікавий проєкт саме через те, що він передбачає створення електронного меню в школі, тобто додатку, який буде забезпечувати електронне меню в школі, з перспективою, що інші школи міста також будуть його використовувати", – говорить керівниця проєктів ГО "Центр інноваційної освіти "Про.Світ" Олександра Мухіна.

На сайті GoFundEd проєкт "Easy&Delicious" на 19 квітня зібрав 105 гривень. До кінця збору коштів залишається 53 дні.

Авторки – Анна Книш та Олена Рашевська

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди