Грета Тунберг пожертвує 100 тисяч євро на "справедливий" розподіл вакцин

Грета Тунберг пожертвує 100 тисяч євро на "справедливий" розподіл вакцин

Грета Тунберг пожертвує 100 тисяч євро на "справедливий" розподіл вакцин
Фото: особистий Twitter Грети Тунберг

Шведська кліматична активістка Грета Тунберг повідомила 19 квітня на пресконференції Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у Женеві, що пожертвує зі свого фонду 100 тисяч євро на глобальний механізм COVAXCOVAX — глобальна ініціатива, спрямована на рівний доступ до вакцин проти COVID-19, яку очолюють ЮНІСЕФ, Альянс вакцин GAVI, Всесвітня організація охорони здоров'я, Коаліція з питань інновацій щодо готовності до епідемій та інші. , завдяки якому різні країни світу безкоштовно отримують вакцини від коронавірусу.

Про це пише DW.

"Ми маємо засоби, щоб виправити великий дисбаланс, який існує сьогодні у боротьбі з COVID-19 у всьому світі (...) Як і у випадку з кліматичною кризою, ми насамперед повинні допомогти тим, хто перебуває у найбільшій небезпеці", — заявила Тунберг.

За її словами, міжнародне співтовариство має боротися з несправедливим розподілом вакцин від коронавірусу.

Читайте також: Грета Тунберг не приїде на кліматичний саміт ООН. Через що.

Вчинок екоактивістки прокоментував глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебреїсус, який закликав інших брати приклад з Тунберг: "Я закликаю світову спільноту наслідувати приклад Грети і робити все, щоб захистити найуразливіших людей у світі від цієї пандемії".

"Приблизно кожна четверта особа у країнах з високим рівнем доходу отримала вакцину проти COVID-19, порівняно з лише 1 із понад 500 у країнах з низьким рівнем доходу. Мій фонд пожертвує 100 тисяч євро на підтримку COVAX для забезпечення більш справедливого глобального розподілу вакцин проти COVID-19", — додала активістка в Twitter.

Вона також зауважила, що деяких людей засмучує те, що її фонд виділяє такі гроші на подібні програми. Тунберг підкреслила, що всі гроші надходять від отриманих нагород та пожертвувань.

"Я не отримую грошей за свою активність і не маю інтересу до благодійності", — резюмувала екоактивістка.

Це не перший випадок, коли Грета Тунберг жертвує кошти на глобальні ініціативи. Так, у квітні минулого року Тунберг пожертвувала свою винагороду у розмірі 100 тисяч доларів, яку вона отримала від датського фонду, Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ). А у липні 2020 року вона передала 1 мільйон євро організаціям, які захищають навколишнє середовище.

Що відомо

  • Шведсько-датська поштова компанія PostNord випустить поштові марки із зображенням екоактивістки Грети Тунберг.
  • У 2019 році американське видання Time назвало 16-річну Грету Тунберг "Людиною року".
  • 11 грудня президент Бразилії Жаїр Болсонару вилаяв юну екоактивістку після появи в її Twitter посту на захист корінного населення Амазонії.
  • Наприкінці минулого року Тунберг вибачилася за свій заклик "поставити до стіни" політиків. За її словами, у шведській мові таке словосполучення не має значення "поставити до стіни, щоб розстріляти".
  • У лютому цього року Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель вибачився за коментарі, якими він поставив під сумнів щирість учасників руху проти змін клімату.
  • У березні шведська екоактивістка заявила, що провела два тижні в ізоляції, оскільки "надзвичайно схоже", що вона перехворіла на коронавірусну хворобу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок