Запорізька збірна виграла командну першість у чемпіонаті України з сумо серед юніорів Суспільне Запоріжжя

Збірна Запорізької області виграла командну першість чемпіонату України з сумо серед юніорів та юнаків, котрий 19 квітня завершився у Мелітополі.

Понад шістсот спортсменів з 12 областей України протягом трьох днів змагались не лише за нагороди національного ґатунку, а й право потрапляння на чемпіонат Європи, котрий заплановано провести влітку у Польщі.

Запорізька збірна виграла командну першість у чемпіонаті України з сумоСуспільне Запоріжжя

"Подібні змагання дають великий поштовх у розвитку сумо. Наразі вони проходять у Мелітополі та після цих змагань у Мелітополі буде відчинятись відділення з сумо на базі дитячо-юнацької спортивної школи, тому це надає дуже великий поштовх саме у цьому регіоні — у Мелітополі", — каже керівник обласного осередку Федерації сумо України Антон Карнаух.

Один з лідерів вітчизняного сумо, триразовий чемпіон Європи серед юніорів та цьогорічний чемпіон України серед дорослих, вінничанин Данило Явгусішин не знав собі рівних і під час звітних змагань. Каже, наразі потрібна змагальна практика перед більш важливими міжнародними стартами. За підсумками мелітопольського чемпіонату Данило не залишив шансів суперникам — виграв два золота у вазі 100 кілограмів та підібрався до майбутнього континентального форуму.

"Чемпіонат Європи дуже важливий старт, тому що минулого року у нас не було ані чемпіонату Європи та взагалі нічого у зв'язку із коронавірусом. Тому у цей рік хочеться нагнати все що втратили",— каже Данило.

Представникові василівського спортивного клубу “ХортА” Сергієві Бурякові національний п'єдестал підкорився вперше. Спортсмен розповідає, що до сумо 11 років займався вільною боротьбою, де ставав срібним призером чемпіонату країни.

Запорізька збірна виграла командну першість у чемпіонаті України з сумо серед юніорівСуспільне Запоріжжя

Сергій Буряк, чемпіон України з сумо 2021 року серед кадетів

Учень ЗТУ Романа Білки у другий день мелітопольського турніру виграв золото у вазі 55 кілограмів у віковій категорії до 16 років, що дало змогу отримати перепустку на європейський форум. У завершальний день змагань спробував втрутитись у боротьбу за медалі серед більш дорослих борців.

Заслужений тренер України з сумо Роман Білка каже, що за підсумками чемпіонату до складу національної збірної мають шанси потрапити близько двох десятків представників Запорізького регіону: "Ми дуже великий склад команди зробили. Взяли участь шість осередків — Кам'янка-Дніпровка, Енергодар, Токмак, Мелітополь, Василівка та Оріхів. Ми знали, що серед такої кількості спортсменів обов'язково хтось стане чемпіоном або призером."

Головна штатна тренерка національної збірної України з сумо Любов Коробко каже, що на сьогодні з боку молоді є зацікавленість в цьому виді спорту. До того ж сумо у перспективі може стати олімпійським видом.

"Сумо — це молодий вид боротьби в Україні. У порівнянні із різними видами боротьби — такими як самбо, дзюдо та інші, нам лише 20 років. Втім, 600 юних учасників для такого складного карантинного періоду відмінний показник. Наша федерація стрімко розвивається. Тому, те що зараз ми визначили на мапі країни ще один майбутній центр розвитку японської боротьби, нас не може не радувати", — зазначила Любов Коробко.

Загалом у скарбничці запорізьких спортсменів за підсумками домашнього чемпіонату країни — 13 золотих, 20 срібних та 28 бронзових медалей.