Непристойний жест та вибачення. Що відбулося між гонщиками "Вільямс" і "Мерседес" на гран-прі Італії

Непристойний жест та вибачення. Що відбулося між гонщиками "Вільямс" і "Мерседес" на гран-прі Італії

Непристойний жест та вибачення. Що відбулося між гонщиками "Вільямс" і "Мерседес" на гран-прі Італії Formula 1

Джордж Расселл та Валттері Боттас достроково закінчили гонку, однак один із них спочатку звинувачував іншого.

Для гонщиків "Вільямс" та "Мерседес", Джорджа Расселла та Валттері Боттаса друге гран-прі у 2021 році було достроково закінчено. Боліди гонщиків зіштовхнулися між собою під час 33-го кола, внаслідок чого гонку тимчасово призупинили - уламки від них розлетілися по величезній території.

Читайте також: Виграш Ферстаппена, аварії та повна зупинка гонки. Що відбулося на другому Гран-прі сезону Формули-1

Одразу після інциденту один із пілотів, Джордж Расселл, покинув болід та роздратовано йшов у напрямі машини суперника. Підійшовши до неї, британський гонщик щось сказав Боттасу, після чого постукав по його шлему. А той - показав йому середній палець.

Під час аварії Расселл кілька разів вилаявся в адресу Боттаса, звертаючись до своєї команди. Він був упевнений, що саме через гонщика "Мерседес" відбулася аварія.

Втім, на повторі було помітно, що саме Расселл був винним у зіткненні: він невдало обходив Боттаса та сам зіштовхнувся із фінським гонщиком. Британець визнав, що у аварії винний саме він, а його емоції були недоречними.

"Коли ти можеш переглянути епізод, уповільнені повтори і все таке, побачити ситуацію з різних кутів, то вона виглядає зовсім по-іншому. Одна камера показує так, з іншої все інакше. Я був засмучений через те, що все відбулося на такій швидкості. У мене ніколи не було аварій наприкінці прямої, коли рухаєшся з повним газом. Всі бачили, наскільки небезпечним може бути автоспорт. Чесно кажучи, я б відреагував точно так само, якби це було боротьба за перемогу, дев'яте або останнє місце. Тому що я вважаю, що зіткнення можна було б уникнути".

Крім того, Расселл зазначив, що значну роль у факторі зіткнення відіграли погодні умови.

"Валттері не зробив нічого, щоб виходило за межі правил, але потрібно нести відповідальність і враховувати умови. Можна робити певні речі, коли ситуація стабільна, але траса була мокрою, а він вичавлює суперника на траву на швидкості 320 км/год. Ось, чому я був такий заасмучений - просто відчув недостатню повагу. І навіть не до мене, а до цих болідів".

"Чи можна було б уникнути інциденту? Так. Чи був Валттері неправий? Напевно, ні. Чи міг він зробити більше, щоб уникнути зіткнення. Можливо. Чи був неправий я? Через мене виникла аварія, оскільки я розвернувся, але чи помилився я, пішовши на обгін? Точно ні. Було б нерозумно піднімати ногу з педалі газу у такому випадку".

Що відомо

  • Відносно Расселла та Боттаса не прийматимуть жодних дисциплінарних санкцій через зіткнення.
  • За підсумками двох гран-прі пілоти "Мерседес" та "Вільямс" займають п'яте та 16-е міста відповідно. Боттас набрав 16 очок за підсумками гран-прі Бахрейну, Расселл - жодного.

Що далі

  • 30 квітня - 2 травня: гран-прі Португалії.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт