10 тисяч заявників для участі в ЗНО очікують на Тернопільщині

10 тисяч заявників для участі в ЗНО очікують на Тернопільщині

10 тисяч заявників для участі в ЗНО очікують на Тернопільщині оригінальне

Абітурієнти з Тернопільщини розпочали реєструватися на ЗНО-2020, - повідомив відповідальний за ЗНО в області Юрій Шайнюк. За його словами, очікують близько 10-ти тисяч заявників. Пункти для здачі ЗНО будуть формувати після реєстрації, - каже Юрій Шайнюк.

В Українській гімназії імені Івана Франка в Тернополі одинадцятикласниця Катерина Мацик створює реєстраційну карту на сайті Українського центру оцінювання якості освіти:

"Ми заходимо на сайт Івано-Франківського регіонального Центру оцінювання якості освіти у відділ ЗНО та ДПА. Тут нажимаєм - зареєструватися. Далі я вказую категорію. Що я випускник загальної середньої освіти 2020 року. Нажимаю далі. Тут я вводжу свої дані. Своє прізвище, ім’я, по-батькові. Далі я вводжу свою область, вибираю місто, заклад освіти. Та обираю клас – 11- Б. Також потрібно ввести номер та серію документа, дату народження. Також потрібно ввести дані про те, куди саме буде надсилатися інформація -запрошення про те, що мене зареєстровано. Далі потрібно обрати предмети, з яких я буду складати екзамени".

Мартін Яковенко складатиме тестування із трьох предметів. Каже, хоче здобути фах інженера і планує навчатися за кордоном:

"Я вже склав інтернаціональний екзамен з української мови, тобто айлз, і, виходячи з результату, школа вже зарахувала мені за ДПА з англійської 12 балів. Тому мені потрібно скласти лише ДПА з математики та української мов. Я вже зареєструвався на пробне ЗНО. Насправді це досить легко. Оскільки сайт зроблено дуже простим методом, всі пункти викладені дуже чітко. Тобто одразу все зрозуміло, що потрібно робити, куди яку інформацію вводити. Зразу описані правила, що можна робити людині, яка складає ЗНО, а чого не можна. Що мати з собою, а чого не можна. Потрібно вказати, якщо у вас є якісь додаткові потреби. Тобто, якщо у вас вади слуху, чи потрібно якийсь прибор для покращення".

Відповідальна за реєстрацію учасників ЗНО в Українській гімназії Ольга Ензельт розповіла, цьогоріч зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з незначними змінами у складанні окремих предметів:

"Зокрема, це зміни в програмі з української літератури і в матеріалах з математики. Інші предмети змін серйозних не зазнали, і реєстрація буде відбуватися так, як і в попередні роки".

Які предмети складатимуть учасники зовнішнього незалежного оцінювання. розповів Юрій Шайнюк:

"Для реєстрації виносяться практично всі предмети тестування. Можна максимум зареєструвати 4 предмети. З них три, як державну підсумкову атестацію. Обов'язково українську мову і літературу. За вибором учасника тестування - історія України чи математика, і третій предмет за вибором. Ці предмети одночасно зараховуються, як підсумкова атестація. А для інших – будь-які предмети. Причому відповідно до правил прийому до вищих навчальних закладів, в цьому році 2020-му, приймальні комісії можуть приймати сертифікати і минулих років, зокрема 2018-го, 2019-го року, а також 2017-го року без іноземної мови.Тому що в 2017-му році іноземні мови складали без аудіювання, відповідно цей сертифікат не використовується".

Особи, які зареєструються і захочуть внести зміни до особистих даних або змінити предмети, які обрали для тестування, зможуть це зробити до 24-го березня, - каже Юрій Шайнюк. За його словами, основне сесія ЗНО розпочнеться 21-го травня тестуванням з математики і завершиться 13-го червня тестуванням з хімії.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди