"Японці тягнули до останнього". Віце-президент федерації тенісу України - про матч проти Японії

"Японці тягнули до останнього". Віце-президент федерації тенісу України - про матч проти Японії

"Японці тягнули до останнього". Віце-президент федерації тенісу України - про матч проти Японії ФТУ

Представник федерації тенісу - про те, що відбувалося перед матчевою зустріччю між збірними.

Жіноча збірна України з тенісу мала зіграти проти Японії на Кубку Біллі Джин Кінг на території суперниць. Японія була господаркою їх матчевого протистояння, а сама гра мала відбутися 17-18 квітня - в грудні 2020-го її учергове перенесли через пандемію коронавірусу.

У підсумку матч було перенесено до України, а протистояння закінчилося із рахунком 4:0 на користь українських тенісисток - Японія приїхала на матч у складі тенісисток, які дебютували на Кубку Біллі Джин Кінг. Проте доля матчевої зустрічі могла скластися інакше - були можливі варіанти перенесення гри на листопад, від якого у підсумку відмовилися.

Читайте також: Збірна України з тенісу показала максимальний результат за один сезон. Що очікує на Україну далі

Віце-президент федерації тенісу України Євген Зукін в інтерв'ю Sport.ua розповів деталі перенесення матчу до Чорноморську, а також приїзду Японії. За його словами, представники федерації Японії шукали усі можливі шляхи, щоб не приїхати на матч, однак у підсумку він відбувся.

  • Про перенесення матчу з Японії до України

"У Японців спочатку була заборона на всі спортивні заходи. Потім у них відбулася заборона на в'їзд усіх спортсменів із інших країн, хоча спортивні заходи відкрилися. Але, враховуючи, що в Осаці цього тижня відбудеться міжнароднний турнір з фігурного катання, у якому змагатимуться 200 спортсменів, то, на мою думку, їх основна задача була у тому, щоб взагалі не грати матч цього тижня. Вони тягнули до останнього, японці не вірили, що ми можемо підготувати матч за один місяць. Знаючи, що вони не можуть зібрати найсильнійший склад, у них була така тактика. Це наші здогадки, але вони засновані на тих фактах, які ми знаємо".

  • Про склад збірної Японії

"Не знали [що вони не можуть зібрати найсильніший склад]. Але знали, що відбувається щось абсолютно ненормальне, неправдоподібне. Оголосили що готові прийняти матч ще у минулому році, оскільки знали, що у Японії є проблеми з урядовими вимогами щодо спортивних подій. Вони не розглядали нейтральні території та перенесення до нас. Японська сторона дотягнула, поки не залишився місяць до початку матчу. Після цього вони повідомили, що не можуть його провести, оскільки українців туди не пустять, хоча на той же тиждень поставили гран-прі з фігурного катання".

  • Про підготовку апеляції Японією перед рішенням ITF

"За два тижні до матчу японці заявили, що не приїдуть, оскільки в Україні жахлива ситуація з COVID-19. Японська сторона підготувала апеляцію в ITF, але Комітет Кубка Біллі Джин Кінг вирішив її відхилити. А ми за два тижні організували цей матч, провели його і він закінчився нашою упевненою перемогою".

  • Чи були інші варіанти, окрім Чорноморська

"Було ще 2-3 варіанти. Був варіант у залі, варіант відкритих кортів у київському регіоні. Але, виходячи з дуже багатьох складових, вирішили, що це буде Чорноморськ. На цей матч ми розглядали як найзручніший кліматичний регіон Закарпаття. Там завжди тепліше, навіть чим тут, на побережжі Чорного моря. Але в Закарпатті немає міжнародного аеропорту, відстань якого від місця проведення не повинна перевищувати 150 км".

  • Про вибір на користь ґрунтового покриття

"Звісно, [у будь-якому випадку грали б на ґрунті]. Ми б грали на ґрунтовому покритті і в залі, і на вулиці. Хоча грати на ґрунті у середині квітня - великий ризик, де б це не було в Україні. Обрали найпівденнішу точку, хоча усе одно знали, що це ризик. Але ми пішли на нього".

Що відомо

  • Для жіночої збірної України матч проти Японії став першим на Кубку Федерацій/Біллі Джин Кінг.
  • Лише один із чотирьох матчів протистояння між Україною та Японією тривав більше двох сетів - Еліна Світоліна у третій грі здобула непросту перемогу над Юко Наїто.
  • Крім Світоліної, участь у матчевому протистоянні брали Марта Костюк (перемога над Наїто), а також Людмила та Надія Кіченок (перемога у парному матчі). Ще одна українка, Ангеліна Калініна, обмежилася лише потраплянням до складу на матч.
  • Завдяки перемозі Україна вийшла в кваліфікаційний раунд Кубка Біллі Джин Кінг. Матчі цієї стадії відбудуться у 2022 році.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу