NASA запустило дрон на Марсі. Це дозволить дістатись до віддалених куточків планети

NASA запустило дрон на Марсі. Це дозволить дістатись до віддалених куточків планети

NASA запустило дрон на Марсі. Це дозволить дістатись до віддалених куточків планети
NASA

19 квітня Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору NASA запускає перший безпілотний політ гелікоптера Ingenuity на Марсі.

Суспільне веде трансляцію події.

"NASA планує не раніше понеділка, 19 квітня, здійсити перший політ свого гелікоптера Ingenuity Mars приблизно о 3:30 ранку за східним часом (12:30 за тихоокеанським часом)", — йшлося у повідомленні агентства.

Дані першого польоту повернуться на Землю через кілька годин після безпілотного польоту. Якщо рейс успішно відбудеться 19 квітня, післяполітний інструктаж буде проводитися о 14:00.

Ingenuity — роботизований дрон-розвідник для дослідження поверхні Марса з метою спрямування подальших пересувань ровера Perseverance. Маленький дрон у вигляді гелікоптера буде використаний для тестування і демонстрації технології польотів на Марсі. За результатами тестування NASA оцінить перспективність технології. Дрон повинен забезпечити розвідку місцевості для Perseverance.

Якщо технологія виявиться успішною, НАСА використовуватиме її у майбутніх місіях до Марса. Майже двокілограмовий мінігелікоптер коштував NASA близько 85 мільйонів доларів.

Що відомо

  • 4 квітня марсохід Perseverance успішно скинув мінігелікоптер Ingenuity (Винахідливість) Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) на Марс.
  • NASA вдруге відклало перший політ на Марсі дрона Ingenuity ("Винахідливість") з марсоходу Perseverance ("Наполегливість"), який був запланований на 14 квітня. У своєму блозі NASA вказало, що оцінки для найкращої дати польоту зараз потребують коригувань.

Читайте також

NASA пропонує всім охочим залишити своє ім'я на Марсі

Вибір редакції

На початок