На Волині лабораторно підтвердили 17 випадків захворювання на грип

На Волині лабораторно підтвердили 17 випадків захворювання на грип

На Волині лабораторно підтвердили 17 випадків захворювання на грип UA.Волинь

З початку року на грип і ГРВІ захворіло понад 8 тисяч волинян. В області циркулюють збудники грипу “А” та “В”. Про це під час брифінгу розповіла Лариса Дудковська, заступниця керівника обласного лабораторного центру. У Волинській інфекцій лікарні перебуває понад сотня хворих на грип і ГРВІ. Руслан Морочковський, директор закладу, каже: за січень лабораторно підтвердили 17 випадків. Тому, за його словами, для безпеки персоналу придбали засоби індивідуального захисту — респіратори, одноразові халати, спецкостюми, які вимагаються згідно із стандартами Всесвітньої організації охорони здоров’я, у тому числі, для надання допомоги при епідемії коронавірусу.

На Волині лабораторно підтвердили 17 випадків захворювання на грипUA.Волинь

На Волині лабораторно підтвердили 17 випадків захворювання на грип

У разі ускладнення епідситуації з будь якого інфекційного захворювання - грипу, ГРВІ чи коронавірусу Волинська інфекційна лікарня обладнана спеціальними боксами, каже лікарка-інфекціоністка Вікторія Шкрогаль. За її словами, станом на сьогодні в ізоляторі перебуває 11 хворих.

Лікарка-інфекціоністка приймально-діагностичного відділення, Вікторія Шкрогаль: "В нас у відділенні є 5 ось таких боксів, розрахованих на 10 ліжок. Тобто на 10 хворих пацієнтів. В кожен бокс входить передбокс, окремий санвузол, основна палата. І окремий вихід на вулицю. При поступленні хворого до нас в лікарню, лікар на приймальному відділенні оглядає його і вирішує питання щодо його госпіталізації і куди саме він буде госпіталізуватися — чи в загальні палати, чи в палати ізолюючого типу. Тобто ізолятори. Якщо хворий є з підозрою на якусь карантинну інфекцію, то, звичайно, вони відзолюються в бокси ізолюючого типу."

На Волині лабораторно підтвердили 17 випадків захворювання на грипUA.Волинь

На Волині лабораторно підтвердили 17 випадків захворювання на грип

Старша медична сестра, Інна Бебін: "Ізолятор наш обладнаний витяжною системою. Там є холодний і гарячий потік повітря, яке постійно циркулює. Так як це ізолятор, воно повинно працювати, очищатися."

Лучанка Юлія Гузюк, яка лікується із дітьми у Волинській інфекційні лікарні, каже: про коронавірус дізналася з інтернету.

Пацієнтка, Юлія Гузюк: "В нас тільки грип ходить, а коронавірусу, ще не чули, щоб було тут. Зараз стало набагато краще, порівняно із тим, що було раніше. Це дуже зручно, коли кімната і є недалеко санвузол. З дітьми не потрібно далеко виходити. Ми от лежимо з двома, одне спить біля мене, а одне ось там. В палаті ми без масок, але якщо ми виходимо на коридор, то ми одягаємо маски і діти так само."

Про наявність медичних масок в аптечних закладах міста розповідає Валентин Колотуха, директор Держслужби з лікарських засобів.

Директор Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в області, Валентин Колотуха: "Маски в наявності на оптових складах. Є 15400 масок на 31 число, а на сьогодні були поставки знову і на оптових складах сьогодні знаходяться 59 тисяч масок. Вони поступають,, збоїв немає. Тришарові на резинках, не марлеві. Звичайних марлевих на складі було 500 штук."

Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Руцький під час брифінгу розповів: на Волині є спеціальні бригади на випадок екстрених ситуацій.

Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації, Валерій Руцький: "Вимоги, які ставилися до всіх областей, щоб при екстреній медичній допомозі були створені одна-дві бригади, які будуть транспортувати хворих при підозрі на коронавірус, не дай Бог. В області теж створені — одна в Луцьку, інша — в Ковелі."

На Волині лабораторно підтвердили 17 випадків захворювання на грипUA.Волинь

На Волині лабораторно підтвердили 17 випадків захворювання на грип

Захворюваність на грип і ГРВІ зростає, пік прогнозують на лютий, каже заступниця директора обласного лабораторного центру Лариса Дудковська. За її словами, з початку епідсезону перехворіло на грип і ГРВІ понад 87 тисяч волинян.

Заступниця директора обласного лабораторного центру, Лариса Дудковська: "За 5-ий тиждень спостереження в області зареєстровано 8300 осіб. Це на 2600 осіб більше, ніж за попередній тиждень, коли було зареєстровано 5700 хворих. В цій групі захворілих 70 відсотків — діти."

Лариса Дудковська розповіла: станом на сьогодні в області призупинили навчання у 15 дитсадках і 82 школах.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди