Кавер-версії на забуті українські народні пісні створює молодіжний гурт з Хмельниччини

Кавер-версії на забуті українські народні пісні створює молодіжний гурт з Хмельниччини

Кавер-версії на забуті українські народні пісні створює молодіжний гурт з Хмельниччини Фото: Суспільне Поділля

Кавер-версії на відомі та забуті українські народні пісні створюють дівчата Шепетівського гурту "Кумасі". Керівник гурту Жанна Балагур розповідає, що так співачки надають фольклорним творам сучасного звучання і повертають до них увагу.

За її словами, такі переспіви схвально сприймає публіка та журі українських і міжнародних конкурсів, бо до карантину "Кумасі" активно брали участь у співочих змаганнях.

Учасниці гурту самі вигадають сценарії, переспівують пісні та знімають й монтують відео. Перший свій кліп зняли на українську народну пісню "Ой, помию я звечора ноги".

"Пісня така сумна, про дівочу долю. Ми подумали, що треба її поєднати ще з чимсь таким, щоб було цікаво. І я знаходжу в Інтернеті розспівку американської співачки… Ми поєднали, вийшло дуже прикольно, і з цією піснею ми вирішили поїхати на перший конкурс за кордоном у Ригу. Всі були в захваті, тому що такої інтерпретації ще не бачили, згодом ми вирішили кліп зняти", розповідає Жанна Балагур.

Перший свій кліп зняли на українську народну пісню "Ой, помию я звечора ноги"Фото: гурт "Кумасі"

Перший свій кліп зняли на українську народну пісню "Ой, помию я звечора ноги"

Після такої реакції на конкурсі зрозуміли, що їхня творчість цікава загалу і потрібно продовжувати, каже учасниця гурту Яна Анфілатова: "Це щось нове, а все нове — цікаво, і ми зрозуміли, що це подобається людям. Але насамперед це подобається нам. Коли ми виходимо на сцену, ми бачимо: люди справді задоволені, і це нас робить щасливим і надихає".

"В кожного гурта є свій стиль, своя подача, і народний спів, він тому й народний, що кожен співає по-різному. Щоб подати її для молоді, для нашого покоління", - ділиться учасниця гурту Наталія Рула.

До карантину, у 2019 році, дівчата двічі на місяць брали участь у співочих конкурсах – українських і міжнародних. І з кожного поверталися з нагородами, каже керівник гурту. "Дуже страждаємо без репетицій, без виступів живих, багато дистанційних, ми беремо участь, але це не те. Бо там — відчуття сцени, перемоги. Оці такі короткі моменти між локдаунами ми збираємось завжди", - каже Жанна Балагур.

За її словами, «Кумасі» співають і переспівують українські народні пісні. Учасниця гурту Софія Машкевич каже: не розуміє, як можна не любити українську пісню й називати її немодною та нудною.

"Так кажуть люди, які не слухали українські пісні, які не слухали наші пісні. Які вони українці, якщо вони не слухають народних пісень? Хотілося б, щоб більше людей думали, що народна пісня — це вау, це круто!", - коментує Софія Машкевич.

Утім, переспівують "Кумасі" не лише українські пісні. Вони створили українську кавер-версію пісні Віктора Цоя "Зозуля". А торік "Кумасі" започаткували флешмоб на підтримку гурту "Go-A".

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше