У Запоріжжі водія таксі відсторонили через расистські висловлювання. Позиція обох сторін

У Запоріжжі водія таксі відсторонили через расистські висловлювання. Позиція обох сторін

У Запоріжжі водія таксі відсторонили через расистські висловлювання. Позиція обох сторін
Фото: Суспільне Запоріжжя

Нагрубив та образив – цим завершилася зустріч подружньої пари Олени та Мішеля Макайя із таксистом компанії Bolt у Запоріжжі.

14 квітня соціальна працівниця Олена Макайя разом з чоловіком Мішелем робили закупи у супермаркеті. Після чого, о 20:40 викликати таксі до дому. Скористалися послугами компанії Bolt, як і пів року до цього.

В Запоріжжі скандал через расизм водія таксі
Олена Макайя, соціальна працівниця БФ "Сподівання". Суспільне Запоріжжя

Олена розповідає: коли вони сідали в авто, водій, на ім'я Дмитро почав грубо з ними спілкуватися:"А водій каже: "Хто сказав, що я підвожу мавп?", "Мені руберойд не потрібен". Далі продовжив казати нам погані речі. Він просто нас ображав, я так зрозуміла, що він вважав, що мене чоловік зняв, але ми 20 років вже чоловік й дружина, у нас троє діток"

На цьому таксі Олена разом з чоловіком з очевидних причин не поїхали."Це таксі поїхало, тоді я чоловіку вже розказала, що той чоловік казав. Він сказав: "Чому ти мені одразу не сказала? Я б йому там дав". Я вважаю, що це не вихід з ситуації. А як чоловік відреагував в принципі? Ми взагалі не очікували такої поведінки від водія таксі, якому ми платимо кошти за послугу. Як таке може бути. Ми були в непорозумінні. Як це сталося. Потім прийшли до дому, чоловік каже: "Як так?" Звісно, він обурився."

В Запоріжжі скандал через расизм водія таксі
Суспільне Запоріжжя

Щодо цього інциденту жінка зателефонувала у службу підтримки компанії, але реакції від них ніякої не було. А також зробила допис у Facebook на своїй сторінці. Там їй представники компанії відповіли.

"В Facebook так, я написала про цю ситуацію, щоб люди знали, що не варто з цим чоловіком користуватися його послугами. Бо невідомо, на що він ще здатен. У Facebook на моїй сторінці сказали, що мені зателефонують, що розберуться з ситуацією, і вчора написали, що цього водія виключили зі списку водіїв таксі "Bolt". Але більше нічого не було", — сказала дружина Мішеля Олена.

15 квітня чоловік Олени пішов до Шевченківського РОУВД і написав заяву на водія таксі."Він просто описав цю ситуацію і попросив, щоб якось відреагували по закону, покарали цього чоловіка. Я вважаю, що тут потрібно не покарання, а щоб людина замислилася, що вона така сама людина, як мій чоловік. Колір шкіри. Що це таке? Це лише колір шкіри", — розповіла Олена.

Журналісти Суспільного телефоном зв’язалися з водієм таксі Дмитром. Учасник подій розповів своє бачення ситуації:"Я під’їхав на замовлення. Люди десь ходили. Тобто я стояв 5 хвилин. Замовлення було скасовано. По болту так робиться. Мені помахала дівчина. Я зупинився. Дівчина підійшла  і чоловік. Пасажир був чи напідпитку, мені так здалося. Вони гримаси один одному корчили із посмішками. Він сідає на переднє сидіння. Я кажу, якщо він мавпує, я його на передньому сидінні п’яного не повезу. По-друге, кажу: "Дівчина, замовлення скасовано". Вона мені грюкнула дверми з такою силою, що в мене трохи вікно не вилетіло."

Далі, за словами водія, жінка почала висловлюватися на адресу нього "не дуже красивими словами", на що він їй відповів: "Якщо те, що я сказав стосовно "мавпа, мавпує", вона вважає, що це расова приналежність – це вона так вважає. Я мав на увазі, що вони корчать гримаси й напідпитку. В мене дружина узбечка, і у мене було багато за 8 місяців замовлень від людей різних національностей і я нікого не викидував з авто, і не відмовляв у проїзді. Мене на рік заблокувала компанія Bolt."

За словами юриста Сергія Панцакова у таких випадках потрібно фіксувати дії водія на камеру і звертатися до поліції.

В Запоріжжі скандал через расизм водія таксі
Суспільне Запоріжжя

"Безпосередньо можливо було одразу звернутися до поліції зателефонувавши на гарячу лінію 102. Проте це не позбавляє права звернутися з відповідною заявою до відділку поліції. Якщо дійсно є докази та така ситуація сталася, такі дії водія можуть кваліфікуватись, як кримінальне правопорушення передбачене статтею 161 ККУ. Тобто, це розпалення міжнаціональної ворожнечі", – каже Сергій Панцаков.

Громадська спілка "Асоціація національних меншин Запорізької області" відреагувала на цю подію. Голова організації Науфаль Хамадані прокоментував журналістам ситуацію: "Ми звісно, осуджуємо, жорстко всі такі вчинки бо, ми представники національно-культурних спільнот і національних меншин, які проживають на території Запорізької області, України. Живемо дружно з українським суспільством. Ми з перших моментів, коли дізналися і почули про ситуацію, ми відреагували."

Науфаль Хамдані повідомив, що Асоціація національних меншин звернулась до національної поліції з проханням відреагували на цей неприємний випадок.

На початок