Британська літературна премія віддала грошову винагороду за перемогу кібершахраям

Британська літературна премія віддала грошову винагороду за перемогу кібершахраям

Британська літературна премія віддала грошову винагороду за перемогу кібершахраям

Британська літературна премія Rathbones Folio Prize, яка щорічно вручається автору кращого літературного твору незалежно від його форми, визнала, що виплатила £30 тисяч (близько 1 млн 136 тис. гривень) кібершахраям, що зуміли переконливо видати себе за лауреатку минулого року – мексиканську письменницю Валерію Луїселлі. Про це повідомляє видання The Bookseller.

Директор премії Мінна Фрай підтвердила виданню, що якісь "просунуті кіберзлодії" обдурили пильність організаторів, видали себе за Луїселлі та попросили перевести належну їй суму через PayPal. Обман розкрився, коли гроші вже були відправлені. Організатори миттєво повідомили про випадок поліцію і колег. Про те, чи проводилося розслідування, і якщо так, то з яким результатом, нічого не повідомляється.

Фрай заявила, що, попри втрату грошей, Луїселлі, авторка роману "Архів зниклих дітей" (Lost Children Archive), в результаті отримала свою нагороду. "Втрачені кошти були виділені коштом скорочення різних витрат", – повідомила директор Folio Prize, додавши, що фінансову допомогу надав і генеральний спонсор премії – інвестиційна компанія Rathbone Investment Management.

Американський літературний блог LitHub у зв'язку з цим згадує, що у 2020 році значно почастішали випадки шахрайства, пов'язані зі спробами невідомих осіб роздобути рукописи ще неопублікованих творів, створених різними авторами – як визнаними письменниками, так і новачками, причому дотепер ніхто так і не зрозумів, з якою метою це робилося.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ