SpaceX отримала контракт NASA щодо висадки астронавтів на Місяць

SpaceX отримала контракт NASA щодо висадки астронавтів на Місяць

Уточнено
SpaceX отримала контракт NASA щодо висадки астронавтів на Місяць

Компанія SpaceХ, яку очолює американський мільярдер Ілон Маск, підписала контракт із NASA на доставку астронавтів на Місяць у 2024 році у межах програми "Артеміда".

Про це йдеться у повідомленні NASA.

"NASA вибрала SpaceX для повернення нас (астронавтів — ред.) на Місяць. Я дуже рада нашому партнерству зі SpaceX", — прокоментувала подію керівник програми NASA з доставлення людей на Місяць Ліза Уотсон-Морган.

Таким чином компанія SpaceХ отримала контракт на 2,9 млрд доларів, обійшовши інших учасників конкурсу — корпорацію Blue Origin Джеффа Безоса, яка співпрацює з Lockheed Martin, Northrop Grumman та Darper, а також оборонного підрядника Dynetics.

Як зазначається, перший етап програми "Артеміда" запланований на 2021 рік. На цьому етапі запланований безпілотний політ встановленого на ракету Space Launch System корабля Orion навколо Місяця і його повернення на Землю. На другому етапі, запланованому на 2023 рік, очікується, що корабель облетить Місяць вже з екіпажем. Висадка ж місії NASA на Місяць запланована на 2024 рік.

Програму "Артеміда" запустили при адміністрації 45-го президента США Дональда Трампа, її підтримала також адміністрація чинного лідера Штатів Джозефа Байдена.

Що відомо

  • Компанія SpaceX відправить на південний полюс Місяця всюдихід Griffin у 2023 році.
  • NASA успішно завершила випробування ракети, яка в межах місії "Артеміда" має доставити людей на Місяць.
  • Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) планує висадити першу жінку на Місяць у найближчі десять років.
  • Раніше програма з освоєння Місяця під назвою "Артеміда" складалася з трьох етапів: перша місія (Artemis 1), що передбачає непілотований випробувальний політ "Оріона" навколо Місяця і його повернення на Землю, запланована на другу половину 2020 року. Другий етап (Artemis 2) — обліт супутника Землі з екіпажем на борту — повинен відбутися у 2022 році. На третьому етапі місії (Artemis 3) NASA розраховує здійснити висадку астронавтів на Місяць у 2024 році.
  • У листопаді 2020 року NASA запропонувало всім охочим отримати паспорт астронавта.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок