"Фенербахче" Ягупової поступився у півфіналі Євроліги. Однак українка підтвердила статус MVP турніру Euroleague Women

Українці не вистачило одного очка для звання найрезультативнішої гравчині матчу.

До півфінального матчу у складі "Фенербахче" Аліна Ягупова підходила у статусі переможниці чемпіонату Туреччини та чинної MVP сезону в Євролізі. Ягупову вдруге поспіль визнали найкращою баскетболісткою турніру за підсумками голосування вболівальників, і перед початком зустрічі вручили нагороду.

"Фенербахче" уперше за чотири роки потрапив до Фіналу чотирьох жіночої Євроліги. У півфінальному матчі на турецьку команду очікував російський УГМК - чинний дворазовий чемпіон турніру та команда, яка останні 12 сезонів виходила до Фіналу чотирьох.

Ключовим моментом зустрічі стала перша половина. Стартову 10-хвилинку "Фенербахче" програв в одне очко, однак на перерву пішов із відставанням у сім очок.

Хоча сама Ягупова провела першу половину зустрічі досить яскраво. І навіть закинула два поспіль 3-очкові, які скорочували відставання від чемпіонок.

Після перерви "Фенербахче" не програв жодної чверті. Третю 10-хвилинку команду закінчили із результатом 13:13, а останню - з перевагою турецької команди в три очки - 23:20.

Ягупова та "Фенербахче" мали можливість для того, щоб зачепитися хоча б за овертайм. Українка навіть виконала один із яскравих кидків у матчі - за переваги УГМК у п'ять очок за 17 секунд до кінця матчу вона влучила з-за дуги, зменшивши відставання до двох очок.

Однак очки Ягупової стали останніми для "Фенербахче" у матчі. У підсумку турецька команда програла із різницею -4.

Попри поразку, українська баскетболістка була серед найкращих на майданчику, відігравши майже 27 хвилин. За набраними очками Ягупова поступилася лише американці Еллі Квіглі з УГМК, яка набрала 27 очок - на рахунку лідерки збірної України 26 очок.

Крім 26 очок, Ягупова також зробила чотири підбирання та віддала вісім асистів. Більшість очок (18) українка здобула саме завдяки влучанням з-за дуги, реалізувавши 6/13 3-очкових кидків.

• Крім звання MVP сезону, Ягупова потрапила до символічної збірної стартової п'ятірки Євроліги.
  • До Фіналу чотирьох Ягупова в середньому набирала 20.6 очок у матчах Євроліги-2020/21, а також робила 7.6 підбирань та 4.4 передачі.
  • Ягупова виступає за "Фенербахче" з грудня 2020-го. Вона повернулася до команди у якості орендованої гравчині з турецької "Чукурови".

• Другу путівку до фіналу розіграють між собою "Авеніда" та "Шопрон". Зустріч відбудеться 16 квітня (початок - о 21:00 за Києвом).
  • "Фенербахче" зіграє у матчі за третє місце проти найгіршої команди у протистоянні "Авеніди" та "Шопрону". Матч відбудеться у неділю, 18 квітня.
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт