"Основне завдання — допомагати місцевому самоврядуванню і громадам" — голова Франківської РДА

"Основне завдання — допомагати місцевому самоврядуванню і громадам" — голова Франківської РДА

"Основне завдання — допомагати місцевому самоврядуванню і громадам" — голова Франківської РДА

5-го березня 2021-го року створили Івано-Франківську районну державну адміністрацію, до якої увійшли п'ять РДА — Рогатинська, Галицька, Богородчанська, Тлумацька і Тисменицька. Про структуру, основні завдання і пріоритети, а також перші зроблені кроки Суспільному Карпати розповів голова Франківської РДА Олександр Ярощук.

За його словами, перше і основне завдання райдержадміністрації — допомагати органам місцевого самоврядування і новоствореним територіальним громадам, себто виконувати консультативну функцію.

"Деякі територіальні громади, які створені на базі села чи селища, не мають жодного досвіду бюджетоутворення або участі у конкурсах фінансування Державного фонду реконструкції та розвитку. Ми стараємося їм допомогти, проконсультувати, підказати, як рухатися у даному напрямку", — зазначив Олександр Ярощук.

"Основне завдання — допомагати місцевому самоврядуванню і громадам" — голова Франківської РДАFacebook/Олександр Ярощук - Голова Івано-Франківської РДА

"Основне завдання — допомагати місцевому самоврядуванню і громадам" — голова Франківської РДА

Зараз працівники РДА знайомляться, спілкуються з головами територіальних громад, вивчають їхні проблеми, шукають точки консолідації. Це, каже голова, потрібно, щоб громади розвивалися якісно і розумно.

Він також додає, що нещодавно створили відділ взаємодії з органами місцевого самоврядування. Діють також відокремлені структурні підрозділи у Тлумачі, Тисмениці, Богородчанах, Рогатині і Галичі: "Так зможемо допомагати людям на місцях."

За словами Олександра Ярощука, чіткіше повноваження РДА визначаться, коли Верховна Рада прийме відповідний закон: "Зараз до другого читання готується закон про райдержадміністрації, в якому більш детально розглядаються питання розподілу повноважень між ОДА і РДА та іншими державними органами".

Першими кроками новоствореної РДА, говорить Ярощук, були державна реєстрація, потім створення стуктури, опісля — переведення працівників із районних держадміністрацій, які приєдналися, до Івано-Франківської.

Станом на 16 квітня, до РДА у Франківську перевели 172-х працівників. Межова кількість людей, які можуть обіймати посади у Франківській РДА, — 193, а відтак, є ще 21 вакантне місце. Вакансії заповнюватимуть шляхом конкурсного відбору кандидатів. Серед критеріїв відбору — вільне володіння українською мовою і знання нормативно-правових актів. До слова, конкурс розпочнеться 19-го квітня.

Через об'єднання п'яти райдержадміністрацій, розповідає голова Франківської РДА, у період із жовтня по березень 2021-го року скоротили 329 посад.

Читайте також: Реорганізація райдержадміністрацій. Як відбуватиметься на Прикарпатті

У результаті частина людей працевлаштувалася в апаратах територіальних громад. Здебільшого, каже Олександр Ярощук, — юристи, економісти, фінансисти. Натомість, посади в РДА обійняли переважно представники первинної ланки — люди, які співпрацюють з людьми, працівники соцзахисту тощо.

Крім того, з 1-го квітня запрацювали усі 15 підрозділів РДА. Станом на 16 квітня, заповнені штати, зокрема, управління соціального захисту, управління у справах дітей, архівний відділ, відділ державного реєстру виборців. Найбільше працівників в управлінні соціального захисту — 84, а загальна чисельність штату цього управління може налічувати 96 місць.

Щодо фінансування Олександр Ярощук коментує: "На даний момент ми профінансовані на дев'ять місяців тільки заробітною платнею. Далі ми подали свої бачення на фінансування проєктів з розвитку та допомоги тергромадам. Зараз вони знаходяться на розгляді".

Наразі в Івано-Франківській районній державній адміністрації працюють над розробленням стратегії розвитку.

Що відомо

5-го березня президент Зеленський призначив голову Івано-Франківської РДА, а 16-го квітня призначили першого заступника голови.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди