"Прометей" без поразок виграв чемпіонат України з волейболу. 10-річна гегемонія "Хіміка" перервана

"Прометей" без поразок виграв чемпіонат України з волейболу. 10-річна гегемонія "Хіміка" перервана

"Прометей" без поразок виграв чемпіонат України з волейболу. 10-річна гегемонія "Хіміка" перервана "Прометей"

І зробив це без поразок за сезон.

"Прометей" з Кам'янського переписує історію українського жіночого волейболу. За результатами сезону 2020/21 цей клуб став беззаперечним переможцем українських змагань.

Волейболістки виграли Суперкубок, Кубок та чемпіонат України - усе це без єдиної поразки упродовж сезон. Волейбольний "Прометей" таким чином повторив результат баскетболісток "Прометею", які теж виграли сезон без поразок на внутрішній арені.

Читайте також: 33:0. "Прометей" пройшов сезон без поразок та виграв чемпіонат України з баскетболу серед жінок

Така гегемонія "Прометею" - безпрецедентна подія для українського жіночого волейболу. Усе "золото" чемпіонату України за останні 10 років виграв "Хімік" - з сезону 2010/11 і аж до 2020/21.

Таким чином, "Прометей" перервав 10-річну гегемонію "Хіміка" у чемпіонаті і здобув перше чемпіонство у своїй історії. Були вони близькими до цього досягнення у сезоні 2019/20 (йшли на першому місці у таблиці), але через пандемією коронавірусу сезон був скасований, а результати анульовані.

Як пройшов для "Прометея" сезон у жіночому волейболі

У регулярному чемпіонаті "Прометей" виступив із показником 18-0, зайнявши перше місце. Завдяки цьому кам'янчанки отримали можливість розпочати виступи в плей-оф з півфіналу.

У півфіналі "Прометей" упорався із волейболістками "Запоріжжя", а у фінальній серії - із "Хіміком". Обидві серії тривали до трьох перемог. Обидва закінчилися з рахунком 3:0 на користь команди з Кам'янського.

У фінальній серії проти "Хіміка" новоспечені чемпіонки виграли усі три матчі з рахунком 3:1 - спершу двічі вдома, а останній матч на виїзді. Це був третій фінал між "Прометеєм" та "Хіміком" у сезоні 2020/21 (команди зустрічалися і в Кубку, і в Суперкубку, і в чемпіонаті) - усі три залишилися за "Прометеєм".

Загалом "Прометей" виграв на внутрішній арені 33 матчі.

  • Чемпіонат України: 24-0 (регулярний чемпіонат - 18-0, плей-оф - 6-0).
  • Кубок України: 8-0.
  • Суперкубок України: 1-0.

Програвали волейболістки "Прометея" лише на міжнародній арені. У кваліфікації жіночої Ліги чемпіонів з волейболу кам'янчанки двічі поступилися "Хіміку" - 1:3 та 0:3. А у Кубку ЕKB програли обидва матчі румунській команді "Тирговиште" - 1:3 та 0:3.

Таким чином, найбільшу кількість матчів у сезоні-2020/21 "Прометей" зіграв саме проти "Хіміка" - 10 (вісім перемог).

Історія жіночої команди "Прометея" з волейболу

  • 27 вересня 2019-го. Перший матч в історії жіночої команди.
  • 24 грудня 2019-го. Перша та єдина поразка "Прометея" у чемпіонаті України - проти "Полісся-ЖДУ" (1:3).
  • 15 квітня 2021-го. Перемога над "Хіміком" у третьому матчі фінальної серії та тріумф у чемпіонаті України із результатом 24-0.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів