На Миколаївщині розпочато посів пізніх ярих культур

На Миколаївщині розпочато посів пізніх ярих культур

На Миколаївщині розпочато посів пізніх ярих культур Суспільне Миколаїв

На Миколаївщині триває посівна кампанія. Вже завершено посів ранніх ярових культур (ярий ячмінь, яра пшениця, овес, горох) та розпочато посів пізніх ярих культур (соняшнику, кукурудзи на зерно).

Руслан Нерода обробляє 1200 гектарів землі. 750 гектарів засіяв озимими культурами: пшеницею, ячменем. Вже посіяв на 100 гектарах горох. Ще на 100 гектарах планує сіяти соняшник і на 200 гектарах льон за технологією ноутіл.

"Після того, як ми постраждали трішки від посухи минулого (2020-го – ред.) року, то ми все більше площ посівних вводимо в технологію нульового обробітку ґрунту. Тобто ми взагалі не оремо, ми не дискуємо, не культивуємо. Ми сіємо, як зібрали врожай, лишилась стерня і поверх того ми сіємо", – розповів Руслан Нерода.

Аграрій говорить, що завдяки технології ноутіл, ґрунт краще зберігає вологу.

На Миколаївщині розпочато посів пізніх ярих культурСуспільне Миколаїв

За словами фермера, у 2021 році погодні умови сприятливі для того, щоб був хороший врожай.

"Нам дуже пощастило, що така весна прийшла. Вона дуже розтягнута з дощиками, помірні температури. Тобто немає посух чи перепадів, чи приморозків. Тобто ця весна дуже класна. Є добрі перспективи на врожай з огляду на те, що ми зараз маємо", – розповів Руслан Нерода.

На Миколаївщині розпочато посів пізніх ярих культурСуспільне Миколаїв

За словами аграрія, озимі культури цього року зійшли краще ніж минулого (2020-го – ред.).

"Навіть ті, що погано зійшли, бо осінь була суха, чи не зійшли, вони зараз, завдяки тому, що весна довга, не спекотна, з дощами, то все зійшло", – каже Руслан Нерода.

Коментувати на камеру, або в телефонному режимі директорка департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної державної адміністрації Олена Піскун відмовилась. Але надала інформацію у друкованому вигляді.

Відповідно до статистичних даних, під урожай 2021 року в області посіяно – 703,1 тис. га озимих зернових культур, з них: пшениці – 475,7 тис. га, ячменю – 226,7 тис. га, жита – 0,6 тис. га, ріпака посіяно на площі 61,1 тис га.

Під врожай 2021 посіяно 703,1 тис. га озимих зернових культур: пшениці – 475,7 тис. га, ячменю – 226,7 тис. га, жита – 0,6 тис. га, ріпака – 61,1 тис. га.

На Миколаївщині розпочато посів пізніх ярих культурСуспільне Миколаїв

Вже завершено посів ранніх ярових культур (ярий ячмінь, яра пшениця, овес, горох) та розпочато посів пізніх ярих культур (соняшнику, кукурудзи на зерно).

Читайте також: "На Миколаївщині планують відкрити притулок для тварин"

Загальна площа посіву ярих зернових і зернобобових –103,7 тис. га: ярий ячмінь – 80,0 тис. га, яра пшениця – 1,5 тис. га, овес – 0,9 тис. га, горох – 15,2 тис. га.

Розпочато посів пізніх ярових культур: кукурудзи на зерно – 6,1 тис. га, соняшника – 49,0 тис. га

Читайте нас у Telegram: новини Миколаївщини

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди