Джокович зазнав першої поразки у 2021 році. Його вибив тенісист, що виграв 1 гру на грунті за 4 роки AP

Найбільша перемога у кар'єрі Дена Еванса.

Новак Джокович приїхав у Монте-Карло та змагався у першому турнірі після перемоги на Australian Open. До змагань у Монако сербський тенісист підходив у статусі першої ракетки світу та непереможного у 2021 році - Джокович виграв всі 11 матчів з початку січня.

Турнір для сербського тенісиста розпочався з другого раунду та перемоги над італійцем Янніком Сіннером у двох сетах. Проте вже у наступному матчі Джокович вилетів від 30-річного британця Дена Еванса - першої ракетки Великої Британії (33-й номер у рейтингу ATP).

Як зіграли Еванс та Джокович?

Гра між тенісистами тривала понад 2 години, однак закінчилася за підсумками двох сетів. Першу партію Еванс взяв з рахунком 6:4 - обидва тенісисти доволі часто втрачали свою подачу (три програні гейми від Джоковича, три - від Еванса).

Ден ЕвансATP Tour

Зовсім по-іншому для Еванса розпочалася друга партія. Джокович вийшов уперед із рахунком 3:0, зробивши брейк на геймі британця. Проте Еванс відповів тим самим, взявши три наступних гейми.

Джокович мав можливість перевести партію на третій сет, але не використав сет-поїнт за рахунку 5:4. Еванс цим шансом скористався, взявши три наступних гейми, один із яких - на подачі першої ракетки світу.

Найкращий результат у кар'єрі Еванса

Британський тенісист виступає у тенісі з 2006 року, однак до гри із Джоковичем жодного разу не перемагав лідерів світового рейтингу. Усі зустрічі проти перших ракеток світу він програвав.

Узагалі успіхи Еванса на рівні турнірів ATP були досить обмеженими. До змагань в Монте-Карло він виграв лише один матч за чотири роки на грунтових турнірах. Проте у Монако Джокович став третім суперником, якого британець здолав.

Крім того, Еванс уперше у кар'єрі зіграє у чвертьфіналі Мастерсу в Монте-Карло.

Що сказали Еванс та Джокович після матчу?

Британський тенісист зауважив, що отримав додаткову мотивацію ще перед початком зустрічі. Джокович затримався у роздягальні, через що йому довелося чекати ще деякий час.

"Він змусив мене чекати перед початком матчу у роздягальні", - сказав після матчу Еванс. - Це трохи дратувало. Я був готовий просто не звертати на це увагу, але це додало мені мотивації".

Однак Еванс визнає: Джокович провів не найкращий матч проти нього та "подарував" кілька розіграшів.

"Він віддав мені кілька розіграшів, чого зазвичай не робить. Так що мені трохи повезло, хоча я просто задоволений тим, що мені вдалося. Було трудно дістатися до сітки. А іноді мені здавалося, що я дуже багато бігаю. Але це ціна, яку іноді потрібно платити в таких матчах".

Джокович також визнав, що провів неідеальний поєдинок проти британського тенісиста.

"Вітаю його, він був сьогодні найкращим. Можливо, це був один із найгірших моїх виступів за останні кілька років. Відчував себе жахливо на корті. Повинен був діяти краще. Жодних позитивних моментів не можна винести з цієї гри".

Що означає виліт Новака Джоковича

• Перша поразка у 2021 році. Перед цим серб виграв 11 поєдинків поспіль.
  • Востаннє Джокович зазнав поразки в листопаді 2020-го у грі проти Домініка Тіма у фіналі Підсумкового турніру.
  • Уперше за 7 місяців Джокович не подолав стадію 1/8 фіналу. При цьому з US Open-2020 в 1/8 фіналу його дискваліфікували за те, що він влучив м'ячем у суддю за спиною.

Що далі очікує на Еванса

• У чвертьфіналі на Дена Еванса очікує бельгієць Давід Гоффен, сіяний на турнірі під 11-м номером. За умови виходу у півфінал британець може потрапити на грека Стефаноса Циципаса (4-й номер посіву).
  • Крім Циципаса, участь на турнірі продовжують два тенісисти із топ-10 рейтингу ATP - Рафаель Надаль (3-й номер) та Андрій Рубльов (8-й).
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спорт