Чи буде олімпійська чемпіонка з бігу Семеня боротися за ліцензію на Токіо-2020 та на якій дистанції

Чи буде олімпійська чемпіонка з бігу Семеня боротися за ліцензію на Токіо-2020 та на якій дистанції

Чи буде олімпійська чемпіонка з бігу Семеня боротися за ліцензію на Токіо-2020 та на якій дистанції AP

Захистити звання найкращої у бігу на 800 метрів вона не зможе.

Олімпійська чемпіонка Ріо-де-Жанейро з бігу на 800 метрів Кастер Семеня не зможе захистити своє звання на Іграх у Токіо. У 2019 році Світова асоціація легкоатлетичних федерацій заборонила їй участь на міжнародних змаганнях без прийому препаратів для зниження рівня тестостерону.

Заборона діє одразу на кількох бігових дистанціях, серед яких - 400 та 800 метрів, що є профільними для неї. Через це Семеня була змушена змінити дисципліну та пробувала свої сили у забігах на 200 та 5000 метрів - вони не підпадають під заборону World Athletics.

В квітні Семеня змагалася на чемпіонаті Південної Африки з легкої атлетики. Та здобула перемогу на дистанції 5000 метрів із результатом 15:52.28 хвилин. Однак попри перемогу, із цим показником вона не може брати участь на Олімпійських Іграх.

В 2019 році, коментуючи відсторонення, Семеня зазначала, що планує взяти участь на Іграх на дистанції 200 метрів. Однак тепер віддала перевагу довшій дистанції.

"Я старішаю. І дуже боюся пошкодити свої м'язи. Нам потрібно сісти і прийняти таке рішення, яке матиме сенс. Дистанція має сенс", - цитує бігунку BBC.

Дедлайн для отримання ліцензії - 29 червня. До цього часу Семеня повинна подолати дистанцію за кваліфікаційний час.

Який час повинна показати Семеня, щоб потрапити на Ігри в Токіо?

  • 200 метрів: 22.8 секунди (найкращий результат - 23.49 секунди).
  • 5000 метрів: 15:09.4 хвилини (найкращий результат - 15:52.28).

Що відомо

  • Семені заборонено бігати на дистанції від 400 метрів до одного кілометру через підвищений рівень тестостерону.
  • Апеляцію Семені щодо "тестостеронової справи" подали у Європейський суд з прав людини. Дата її розгляду поки що не встановлена.
  • Кастер Семеня - дворазова Олімпійська чемпіонка з бігу на 800 метрів у 2012 та 2016 роках.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика