Полтавців без перепусток не пускають у громадський транспорт

Полтавців без перепусток не пускають у громадський транспорт

Полтавців без перепусток не пускають у громадський транспорт
Суспільне Полтава

Від 15 квітня на Полтавщині почали діяти посилені обмеження «червоної» карантинної зони. Зокрема, в усіх видах транспорту можуть перевозити лише окремі категорії пасажирів. Це працівники, що віднесені до критичної інфраструктури. Усі повинні мати перепустки із місця роботи та паспорт.

Обмеження «червоної» карантинної зони на Полтавщині запровадили 13 квітня. Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні державної комісії з техногенно-екологічної безпеки, повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов.

Які саме обмеження встановити, вирішила обласна комісія з ТЕБ і НС. Вони діють від опівночі 15 квітня і до спеціального розпорядження про пом’якшення карантину.

В усіх видах транспорту можуть перевозити лише окремі категорії пасажирів
В усіх видах транспорту можуть перевозити лише окремі категорії пасажирів. Суспільне Полтава

Окрім транспорту, обмеження діють в інших установах та організаціях. Заклади харчування зможуть працювати на доставку та на виніс. Мають бути зачинені спортзали, торговельно-розважальні центри, але в них можуть працювати аптеки, магазини з продуктами, засобами гігієни та побутовою хімією. Заборонені масові заходи, робота непродовольчих ринків, розважальних та закладів культури. Перукарні, салони краси та сервіси з ремонту можуть працювати за попереднім записом. А заклади освіти можуть відвідувати лише вихованці дитсадків, учні початкових класів та студенти-медики шостого курсу.

Спеціальні довідки для проїзду повинні видавати за місцем роботи
Спеціальні довідки для проїзду повинні видавати за місцем роботи. Суспільне Полтава

У перший день посиленого карантину у Полтаві громадський транспорт напівпорожній, а зупинки – без черг. О восьмій ранку із нічної зміни додому повертається медик Микола Кравченко. Для проїзду має спеціальну перепустку.

"Зараз передбачено чотири вільних місця для медиків. Я туди сідаю, якщо вони пусті. Якщо нормальний кондуктор, то коли відкриваються двері, запитує чи є медпрацівнки, школярі. Їх і бере. А є просто мовчать, і всі пенсіонери залізли, чекай наступного", — каже полтавець Микола Кравченко.

Полтавців без перепусток не пускають у громадський транспорт
Полтавців без перепусток не пускають у громадський транспорт. Суспільне Полтава

Від 15 квітня без довідки з місця роботи у транспорт полтавців пускати не повинні. Пенсіонер Василь Фесенко про нові обмеження на перевезення, каже, не знав.

"Йти в лікарню брати ліки, як доїхати? Поїхало три тролейбуси і всі пусті. Для чого їх ганяють? Де пенсіонеру взяти перепустку?" — говорить полтавець Василь Фесенко.

Спеціальні довідки для проїзду у громадському транспорті повинні видавати за місцем роботи. Це стосується лише працівників критичної інфраструктури – тобто, медиків, освітян, правоохоронців, комунальників, журналістів, працівників банків тощо. Також їздити за посвідченнями можуть робітники підприємств, що здійснюють продовольче забезпечення, надають державні та соціальні послуги.

Каса полтавського автовокзалу
Каса полтавського автовокзалу. Суспільне Полтава

Довідка має бути з іменем та посадою людини, оформлена на бланку установи, а також – із підписом керівника та печаткою. Вона дійсна лише за наявності паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу.

"Пускаємо лише по перепустках. Сьогодні (15 квітня — ред.) перший день таке. Тому є кажуть, що ще довідок немає, бо не встигли видати. Але в мене наказ, я по-іншому не можу", — розповідає кондукторка Алевтина Лубінська.

"Це тільки вчора ввели – і давайте одразу перепустки. Повинні були попередити хоча б за 3–4 дні. А так що? Людям на роботу, вони нічого не розуміють", — говорить водій Віталій Бойцов.

Усі автостанції на Полтавщині працюють в штатному режимі
Усі автостанції на Полтавщині працюють в штатному режимі. Суспільне Полтава

На центральному автовокзалі Полтави квитки на автобуси продають без обмежень, але попереджують про нові обмеження.

"Продали без перепустки, а як далі буде, я не знаю. Ну от потрібно мені їхати в Сумську область, і що робити?" — каже полтавка Галина Хоменко.

"Всі автостанції працюють в штатному режимі. Рейси курсують за звичайним графіком. З приводу того, як може скористатися пасажир поїздкою. Йому потрібно при собі мати спеціальну перепустку з місця роботи, або видану органами самоврядування та паспорт який підтверджує його особу. На касі данні документи пасажир не показує, так як ми не контролюючий орган для перевірки цих документів", — повідомила керівниця центрального автовокзалу Полтави Оксана Левенко.

Такі правила у транспорті Полтавщини діятимуть до спеціального рішення обласної комісії з ТЕБ і НС
Такі правила у транспорті Полтавщини діятимуть до спеціального рішення обласної комісії з ТЕБ і НС. Суспільне Полтава

Контролювати дотримання правил мають правоохоронці.

"Патрульні поліцейські перевіряють транспортні засоби та контролюють, аби кількість пасажирів у громадському транспорті не перевищувала дозволену. У випадку фіксації цих порушень на водія складається відповідний протокол", — розповідає речник патрульної поліції Полтавщини Руслан Возниця.

За словами Руслана Возниці, штраф за таке адмінпорушення – 17 тисяч гривень.

Такі правила у транспорті Полтавщини діятимуть до спеціального рішення обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки.

Вибір редакції

На початок