НБУ ввів в обіг монети, присвячені килимовому мистецтву Полтавщини

НБУ ввів в обіг монети, присвячені килимовому мистецтву Полтавщини

НБУ ввів в обіг монети, присвячені килимовому мистецтву Полтавщини Нацбанк

Із 15 квітня в обігу з’явилися пам’ятні монети номіналом 5 і 10 гривень – «Решетилівське килимарство». Їх виготовили зі срібла та сплаву міді, нікелю і цинку. Про це повідомили на сайті Нацбанку України.

Монети присвятили решетилівському килимарству – одному з елементів культурної спадщини із Полтавщини. 5-гривневих монет викарбували 40 тисяч штук. Кожна зроблена із нейзильберу – сплаву міді, нікелю і цинку. А 10-гривневих в обігу буде 3 тисячі штук, вони виготовлені зі срібла.

Нові пам'ятні монети, які ввів в обіг НацбанкНацбанк

Нові пам'ятні монети, які ввів в обіг Нацбанк

Із 15 квітня ці монети можна придбати через інтернет-магазин Нацбанку України. Цього ж дня їх отримають банки-дистриб’ютори в областях.

Нагадаємо, решетилівське килимарство – це один із видів української культурної спадщини. Йому притаманна стилізація рослинних та квіткових мотивів у вигляді ламаних гілок із квітами та листям. Цей стиль килимарства став відомим в Україні з кінця ХІХ століття. 2017 року традиції решетилівських килимарів внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше