Ібрагімовича звинувачують у порушенні правил ФІФА. За що його можуть відсторонити від футболу

Ібрагімовича звинувачують у порушенні правил ФІФА. За що його можуть відсторонити від футболу

Ібрагімовича звинувачують у порушенні правил ФІФА. За що його можуть відсторонити від футболу AP

Шведський нападник є співвласником букмекерської компанії.

Форвард Златан Ібрагімович може бути відсторонений від футболу через порушення правил ФІФА та УЄФА. Про це повідомляє місцеве видання Aftonbladet.

Ібрагімович є одним із власників букмекерської компанії Bethard. Згідно правил УЄФА та ФІФА, особа, яка має частку у букмекерському бізнесі, не має права грати у турнірах під егідою європейської та міжнародної асоціацій з футболу.

Bethard, як і більшість букмекерських компаній, дають можливість ставити на події відбору на чемпіонат світу-2022 та матчі чемпіонату Італії та єврокубків. В умовах володіння Ібрагімовичем часткою в букмекерському бізнесі це може призвести до конфлікту інтересів.

Частку в Bethard шведський нападник має з 2018 року. З тих пір він встиг зіграти у матчах Ліги Європи за "Мілан", які організовує УЄФА. А у березні Ібрагімович повернувся до виступів за збірну Швеції та брав участь у відбіркових матчах на чемпіонат світу-2022, які проводить ФІФА.

  • 17 вересня 2020-го: Ібрагімович виходить на поле за "Мілан" проти "Шемрок Роверс" у Лізі Європи.
  • 25 березня 2021-го: матч Ібрагімовича за Швецію проти Грузії у відборі на чемпіонат світу-2022.

Таким чином, Ібрагімович за 7 місяців порушив правила ФІФА та УЄФА. При цьому в Лізі Європи шведський нападник зіграв 6 матчів, але санкцій від європейської організації не отримував.

Якщо Ібрагімовича визнають винним, то йому загрожує штраф у розмірі 100 тисяч євро. А ось відсторонення від футболу може скласти 3 роки, що у випадку його віку (Златану - 39) може означати завершення кар'єри.

Відсторонення від ФІФА шведському форварду не загрожувало б за умови продажу частки бізнесу. Однак виконавчий директор Bethard Ерік Скарп повідомив, що Ібрагімович все ще є одним із власників компанії.

Юридично Bethard належить компанії Gameday Group PLC. За інформацією видання, 10% акцій у ній має компанія Unknown AB, власником якої є саме Ібрагімович. В 2019 році її чистий прибуток склав 29.7 мільйонів євро.

Відсторонення Ібрагімовича: позиція сторін

  • Генеральний секретар футбольної асоціації Швеції Хакан Шостранд наголосив, що розмов із Ібрагімовичем на цю тему не було. При цьому у 2018-му, коментуючи участь Златана в букмекерському бізнесі, він говорив, що ніхто із гравців не може поєднувати футбол та мати частку у таких компаніях за правилами ФІФА.
  • СЕО Bethard наголосив, що відповідні питання знаходяться у юрисдикції ФІФА, а компанія лише виконує умови контракту із Ібрагімовичем.
  • Шведський форвард та його представники поки що не коментували цю інформацію.
  • УЄФА та ФІФА також не коментували інформацію.

Що відомо

  • На початку квітня Ібрагімовича звинуватили в убивстві лева із Червоної книги під час полювання.
  • В березні Ібрагімович відновив виступи за збірну Швеції після п'яти років перерви. У її складі він віддав 2 результативні передачі - проти Грузії (1:0) та Косово (3:0) у відборі на чемпіонат світу-2022.
  • У складі "Мілана" Ібрагімович зіграв у 25 поєдинках, забивши 17 м'ячів.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів