ОВК склала уточнений протокол. На 87 округу продовжує лідирувати Вірастюк

ОВК склала уточнений протокол. На 87 округу продовжує лідирувати Вірастюк

ОВК склала уточнений протокол. На 87 округу продовжує лідирувати Вірастюк
Суспільне Карпати

14-го квітня приблизно о 22:30 окружна виборча комісія склала уточнений протокол результатів довиборів до Верховної Ради на округу № 87. При доопрацюванні врахували рішення судів, які вступили в дію, пише Суспільне Карпати.

Під час складання протоколу окружна виборча комісія здійснила перерахунок голосів на п’яти дільницях – у Монастирчанах, Яремчі, Маняві, Микуличині та Парищі. Відтак змінилися дані результатів виборів.

У протоколі з позначкою "Уточнений" продовжує лідирувати кандидат у депутати від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк. У нього — 15 536 голосів. При попередньому підрахунку у нього було – 15 076.

У кандидата від партії "За майбутнє" Олександра Шевченка – 15 114. Це на 787 голосів більше, ніж було у попередньому протоколі – 14 327.

За Руслана Кошулинського від партії ВО "Свобода" віддали голос – 14 311. Попередньо – 13 927.

Тезки Олександра Шевченка набрали 533 голоси.

"Підписали протокол з позначкою "Уточнений". 15-го квітня ЦВК розгляне його на своєму засіданні і вже прийме рішення", – каже голова ОВК Андрій Лозинський.

ОВК склала уточнений протокол. На 87 округу продовжує лідирувати Вірастюк
ОВК склала уточнений протокол. На 87 округу продовжує лідирувати Вірастюк. Суспільне Карпати

Натомість, довірена особа Олександра Шевченка Андрій Сторожук стверджує, що перерахунок голосів не точний, а тому достовірні підсумки голосування встановити неможливо.

"15-го квітня, на наше переконання, із такими результатами цього засідання не вбачається за можливе встановити достовірні підсумки голосування у всьому 87 виборчому округу. Тому що вся інформація, яка вкладена в протокол з поміткою "Уточнений", не відповідає дійсності, це факт", – розповів адвокат Олександра Шевченка.

За словами Андрія Сторожука, попри те, що підписали підсумковий протокол, фактичного перерахунку голосів із дільниць не відбулося.

"Підписаний підсумковий протокол, підписані протоколи по п’ятьох дільницях. Протоколи нібито повторного перерахунку, але повторний перерахунок фактично не відбувався, дії по ньому не вчинялися. Просто переписалися дані по якихось дільницях, як вони стверджують, протоколу безперервного засідання — тобто те, що вони фіксували, коли рахували попередній раз, що недопустимо", — говорить Андрій Сторожук. — А по деяких переписані з протоколу ОВК повторного перерахунку. Просто переписали цифри, не зважаючи на те, що невстановлена доля виборчої документації, яка втрачена. Відповідно, говорити про достовірність таких цифр, які сьогодні внесли в уточнений протокол, не можна".

Зі слів Андрія Сторожука, до уваги не бралися пропозиції членів ОВК щодо порушень на дільницях та було різне трактування частин рішень судів.

Нагадаємо, о 12-й годині, 14-го квітня ЦВК замінила одного із членів окружної комісії в Надвірній, а за дві години — відновила свою роботу. З того часу тривало обговорення ситуацій на дільницях, стосовно яких суди винесли рішення.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок