Помер Володимир Чепелик – автор пам'ятників Михайлу Грушевському та Олесю Гончару

Помер Володимир Чепелик – автор пам'ятників Михайлу Грушевському та Олесю Гончару

Помер Володимир Чепелик – автор пам'ятників Михайлу Грушевському та Олесю Гончару

На 75-році життя помер відомий український скульптор, голова Національної спілки художників України Володимир Чепелик, який створив пам'ятники Михайлу Грушевському та Олесю Гончару. Про втрату повідомили на сторінці Департаменту культури КМДА.

Кияни пам'ятають його як автора скульптури актору Миколі Яковченку на площі перед Національним академічним драматичним театром імені Івана Франка.

Скульптура актору Миколі Яковченку

Скульптура актору Миколі Яковченку

Він створив монументальні пам'ятники українському історику Михайлу Грушевському біля Будинку вчителя та письменнику Олесю Гончару в однойменному сквері.

Пам'ятник Михайлу Грушевськомуzeft.in.ua

Пам'ятник Михайлу Грушевському

Твори авторства Володимира Чепелика можна знайти як в Україні, так і поза її межами. У Лозані це пам'ятник Сержу Лифарю, а у Тбілісі — Тарасу Шевченку.

Володимир Андрійович був головою Національної спілки художників України понад 30 років. За роки професійної діяльності отримав чимало відзнак та нагород: почесна грамота Кабінету Міністрів України (1998), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2000), золота медаль Академії мистецтв України (2005), почесна грамота Верховної Ради України (2005), орден "За заслуги" І (2007), ІІ (2004) і III (1998) ступенів, орден князя Ярослава Мудрого V ступеня (2011), орден князя Ярослава Мудрого IV ступеня (2016).

Керував навчально-творчою майстернею Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Як писали про нього колеги, він вміло поєднував образну пластичну мову з національним темпераментом. Разом із високопрофесійним володінням матеріалом це робило його творчість визначним явищем у сучасній українській художній культурі.

Доробок митця був представлений як на вітчизняних, так і на міжнародних виставках. Його твори зберігаються в музейних та приватних колекціях України та інших країн світу.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше