Театр імені Франка поставить два нові мюзикли — "Співай, Лоло, співай" і "DIZMA"

Театр імені Франка поставить два нові мюзикли — "Співай, Лоло, співай" і "DIZMA"

Театр імені Франка поставить два нові мюзикли — "Співай, Лоло, співай" і "DIZMA"

Театр імені Івана Франка поставить два нові великі мюзикли "Співай, Лоло, співай" і "DIZMA". Директор-художній керівник театру Михайло Захаревич розповів про найближчі плани та зізнався, як театр переживає коронавірусний період.

Дмитро Богомазов готує нову сценічну версію вистави "Співай, Лоло, співай", а Дмитро Чирипюк буде ставити мюзикл "DIZMA" за романом "Кар'єра Никодима Дизми" Тадеуша Доленги-Мостовича. Про це Укрінформу розповів директор-художній керівник театру імені Франка.

"Це буде дуже велика і коштовна робота для нас, але, я сподіваюся, що дуже цікава", — каже Михайло Захаревич.

Хто зіграє головні ролі — поки що невідомо. Наразі репетиції розпочав лише джазовий оркестр.

В роботі зараз і інші відомі пєси - Давид Петросян зараз шукає підхід до п’єси "Тартюф" Мольєра, а Іван Уривський буде ставити "Безталанну".

Попри пандемію, за останній рік у театрі відбулося чимало гучних прем’єр: "Украдене щастя" (режисер Дмитро Богомазов), "Трамвай бажання" (режисер Іван Уривський), "Сірано де Бержерак" (режисер Юрій Одинокий), "Кассандра" (режисер Давид Петросян). На квітень планувалася прем’єра вистави "Пер Гюнт" (режисер Іван Уривський), але через локдаун її перенесли.

За словами Захаревича, театр — це психолог, який потрібен, коли людям страшно.

"Я бачу, якими люди заходять в зал, і якими вони йдуть з театру, це дві різні особистості, тому що вони тут отримують те, чого в житті сьогодні немає, адже в усіх думки зараз лише про коронавірус: не дай Боже захворіти, як вилікуватися, де взяти гроші. А ми намагаємося робити свою справу, щоб виконувати свою місію навіть сьогодні, ставити нові хороші вистави, хоча у нас вдвічі менше глядачів, а значить і вдвічі менше доходної частини".

Що відомо

Донедавна Михайло Захаревич був головою Наглядової ради УКФ, але склав свої повноваження за власним бажанням. У коментарі Суспільне Культура пан Захаревич розповів, що пішов з “об’єктивних причин” за станом здоров’я. Через що не може повною мірою виконувати свої обов’язки.

Захаревича міністерство культури призначило Головою на початку цього року. До цього, з 2019 року, УКФ працював без чинного Голови Наглядової ради. А до того цю посаду обіймала Марина Порошенко.

Михайло Захаревич головував під час засідання-співбесіди на посаду нового директора УКФ, якому передував скандал, та яке викликало обурення в культурній спільноті.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше