8 тисяч для бізнесу: ФОПи зможуть подати заявки вже наступного тижня

8 тисяч для бізнесу: ФОПи зможуть подати заявки вже наступного тижня

8 тисяч для бізнесу: ФОПи зможуть подати заявки вже наступного тижня
Фото: thegard.city

Фізичні особи-підприємці та наймані працівники з "червоних" карантинних зон зможуть надсилати заявки на отримання 8 тисяч гривень допомоги від держави вже з 19-го квітня.

Про це під час засідання уряду 14 квітня повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, Міністерство соціальної політики та Міністерство цифрової трансформації підготували всю необхідну інфраструктуру для власників та працівників підприємств, постраждалих через карантинні обмеження

"Реєстрація починається з 19 числа, виплати будуть в такій самій послідовності і в тих самих термінах, які були під час підготовки до зимового локдауну", – зазначив прем’єр.

Як і під час посиленого карантину взимку 2020-2021 років, матеріальну допомогу можна буде отримати через портал або додаток "Дія".

Як подати заявку

Фінансова допомога надається відповідно до заяви ФОП чи працівника, поданої в електронній формі через портал "Дія".

У заяві про надання допомоги застрахованим особам заявниками слід зазначити:

 • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, її дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
 • адреса реєстрації місця проживання заявника;
 • номер банківського рахунка заявника для виплати допомоги — за стандартом IBAN;
 • підтвердження відповідності застрахованої особи вимогам цього Закону;
 • надання згоди заявником на обробку персональних даних відповідно до закону.

При цьому для підприємців та працівників територій, які включили до "червоної" зони у лютому-березні 2021 року, відлік такого 30-денного терміну розпочнеться із 19 квітня 2021 року.

Читайте також: Які ФОПи зможуть отримати "карантинні" 8 тисяч. Кабмін оприлюднив перелік

Окрім того, закон передбачає, що підприємці та працівники, які вже отримували одноразову матеріальну допомогу під час локдауну у січні-лютому 2021 року, можуть повторно звернутися по допомогу, якщо їхня робота призупинена через віднесення регіону до "червоної" карантинної зони.

Водночас перелік основних видів діяльності підприємств, працівники та власники яких зможуть отримати компенсацію, а також порядок виплати держдопомоги ще має розробити Кабінет міністрів.

Що відомо

 • 9 квітня в Україні набув чинності закон 1358-IX, спрямований на фінансову підтримку застрахованих осіб під час карантину.
 • В Україні 27 березня набирав чинності закон, який звільняє виробників вакцин або власника реєстраційного посвідчення від цивільної відповідальності за будь-які наслідки щеплень.
 • 26 листопада 2020 року Верховна рада схвалила законопроєкти президента Володимира Зеленського №4429 про соцпідтримку застрахованих осіб у зв'язку і №4430 про внесення змін до Податкового кодексу у зв'язку з карантинними обмеженнями через COVID-19.
 • З 14 по 31 грудня року ФОПи та наймані працівники (застраховані особи) могли подавати заявки на отримання одноразової допомоги у 8 тисяч гривень допомоги від держави у рамках програми підтримки підприємців через карантин.
 • Загальний обсяг наданої одноразової матеріальної допомоги, призначеної у грудні 2020 становив 3,85 млрд гривень, з яких наймані працівники отримали 1,85 млрд грн, фізичні особи – підприємці – 2 млрд гривень.
 • Аналітики системи з бізнес-розвідки YouControl підрахували, що у 2020 році розпочали свою роботу понад 247,5 тисяч ФОПів. Це лише на 5% менше, ніж у 2019-му, коли їх відкрилося майже 261,7 тисяч.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок