Швеція звинуватила Росію в кібератаці на місцеву конфередацію спорту. Що трапилося

Швеція звинуватила Росію в кібератаці на місцеву конфередацію спорту. Що трапилося

Швеція звинуватила Росію в кібератаці на місцеву конфередацію спорту. Що трапилося AP

Найбільше всього постраждала одна із гравчинь збірної Швеції з футболу.

Служба державної безпеки Швеції (СЕПО) виявила хакерську атаку, якої зазнала національна федерація спорту. Про це повідомляє місцеве видання Expressen.

За інформацією СЕПО, за атакою на конфедерацію спорту стоїть російська група хакерів Fancy Bear. Вона пов'язана з російськими спецслужбами, зокрема із Головним управлінням розвідки Росії (ГРУ).

Метою кібератаки, як пояснило СЕПО, було зашкодження репутації шведських спортсменів. Однією із жертв атаки стала футболістка Олівія Шуг, яка отримала помилковий статус відстороненої через допінг.

"Ми прийшли до висновку, що за серйозними атаками на шведську конфедерацію спорту стоять російські спецслужби та ГРУ. Ціллю атаки було отримання особистої інформації шведських спортсменів, зокрема їх медичних записів. Щоб створити історію щодо того, хто із них знаходиться у чорному списку", - повідомив шведський прокурор Матс Люнгквіст.

Крім того, у прокуратурі Швеції розповіли, що це не перша атака на федерацію спорту. В 2017 та 2018 роках організація також потрапляла під хакерські атаки.

Утім, шведська влада вирішила припинити розгляд справи, оскільки вона не зможе провести розслідування за кордоном, а екстрадиція підозрюваних не буде можливою.

Fancy Bear не уперше здійснює хакерські атаки на спортивні організації. У серпні 2016-го повідомлялося, що російські хакери зламали базу Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA), після чого опублікували медичні дані спортсменів, у яких йшлося про вживання ними заборонених препаратів.

Читайте також: IBU не відновить права Союза біатлоністів Росії на сезон-2021/22. Коли це відбудеться і за яких умов

Найгучніші хакерські атаки Fancy Bear на спортивні організації

  • серпень 2016 року: хакерська атака на WADA, під час якої були вкрадені документи, в яких йшлося про допінг-проби олімпійських спортсменів.
  • серпень 2016 року: атака на Спортивний арбітражний суд Лозанни.
  • січень 2018 року: публікація хакерами вкрадених документів з Міжнародного олімпійського комітету та Олімпійського комітету США. Крім того, хакери виклали в мережу дані переписки працівників МОК та WADA.
  • 2017, 2018, 2021 роки: атаки на шведську федерацію спорту, зміна інформації в медичних даних спортсменів.

Що відомо

  • В опублікованих документах хакери Fancy Bear повідомили, що низка спортсменів вживали допінг, однак не були через це відсторонені. Зокрема, хакери "знайшли" допінг у відомих тенісисток - Серени та Венус Вільямс.
  • Олівія Шуг, яка потрапила під атаку хакерів, зіграла 72 матчі за збірну Швеції (9 голів) та є срібною призеркою Олімпіади в Ріо-де-Жанейро.
  • Крім спортивних організацій, Fancy Bear звинувачували у впливі на вибори президента США в 2016 році, а також атаках на урядові організації та медичні компанії, які займалися створенням вакцини від коронавірусу.
Категорії
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт