Іран запропонував сім'ям вбитих українців по $80 тисяч – Зеленський

Іран запропонував сім'ям вбитих українців по $80 тисяч – Зеленський

Іран запропонував сім'ям вбитих українців по $80 тисяч – Зеленський

Іран запропонував сім'ям українців, які загинули в результаті збиття літака МАУ по 80 тис. доларів компенсації, Україна вважає цю суму недостатньою. Про це в ефірі "ТСН" повідомив президент Володимир Зеленський.

"Що стосується іранської сторони, вони нам відразу запропонували 80 тис. доларів кожній родині, за кожного постраждалого, за кожну жертву. Мені здається, що це зовсім не ті речі. Якщо жінка говорить: "А як моя дитина піде в інститут? В мене немає роботи. У мене був чоловік, тільки він один був годувальник". Тому 80 тис. доларів – це дуже мало. Хоча я з вами повністю, на 100%, згоден, що не вимірюється людське життя будь-якими цифрами, будь-якими грошима. Але будемо тиснути, тиснути на велику суму", – сказав Зеленський.

Іран публічно не називає суму компенсаційних виплат. На даний час відсутні коментарі влади Ірану щодо заяви Зеленського.

Як відомо:

  • Кабінет міністрів обіцяв виплатити родинам загиблих в авіакатастрофі в Ірані по 200 тисяч гривень допомоги. Крім того, прем'єр Гончарук обіцяв проконтролювати належне здійснення страхових виплат відповідно до Монреальської конвенції.
  • 8 січня літак Boeing-737 розбився незабаром після зльоту з Тегерана. Він летів до Києва. На борту перебувало 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, всі загинули.
  • 11 січня Іран визнав, що випадково збив літак Boeing-737, який належить "Міжнародним авіалініям України". Командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР), бригадний генерал Амір Алі Гаджизаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за збиття українського літака.
  • Згодом глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що іранець, який збив український літак рейсу МАУ, вже знаходиться в тюрмі.
  • СБУ на виконання доручення Офісу генерального прокурора розпочала розслідування обставин авіакатастрофи. Кримінальне провадження відкрито за трьома статтями: ч. 3 ст. 276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту), ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) та ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.
  • Іран досі не передав Україні "чорні скриньки" збитого літака.

На початок