Найбагатші люди світу повинні радикально змінити свій спосіб життя через клімат — звіт

Найбагатші люди світу повинні радикально змінити свій спосіб життя через клімат — звіт

Найбагатші люди світу повинні радикально змінити свій спосіб життя через клімат — звіт
Ілюстративне фото, Unsplash

Британська Кембриджська комісія з питань сталого розвитку щодо масштабних змін у поведінці заявила, що багаті люди світу повинні радикально змінити свій спосіб життя, щоб впоратися зі зміною клімату.

Як пише BBC, за даними Організації Об'єднаних Націй, 1% найбагатших людей світу виробляють вдвічі більше викидів вуглецю, ніж 50% найбідніших.

Лише найбагатші 5% — так звана "еліта забруднювачів" — забезпечили 37% зростання викидів у період з 1990 по 2015 рік. Так, автори закликали уряд Великої Британії відкликати своє рішення про скасування мита на авіапасажирів на зворотних рейсах з країни. Також вони хочуть, щоб міністри відновили схему грантів на будівництво зелених будинків, від якої вони нещодавно відмовилися.

Читайте також: Безос, Маск, Арно. Forbes визначив найбагатших людей світу

31 член британської комісії вивчає поведінку людей щодо навколишнього середовища. Їм було доручено знайти найбільш ефективний спосіб розширення масштабів діяльності зі скорочення викидів вуглецю. Їх критики кажуть, що найкращий спосіб скоротити викиди швидше — це технологічні вдосконалення, а не заходи, які можуть бути непопулярними.

Однак ведучий автор звіту професор Пітер Ньюелл з Університету Сассекса сказав, що дослідники цілком підтримують удосконалення технологій й ефективніші продукти, але ясно, що необхідні рішучіші дії, оскільки викиди продовжують зростати.

"Ми повинні скоротити надмірне споживання, і краще за все почати з надмірного споживання серед еліти, що забруднює навколишнє середовище. Це люди, які найбільше літають, водять найбільші машини й живуть у найбільших будинках, які вони можуть дозволити собі опалювати", — сказав він.

За його словами, ці люди могли б дозволити собі хорошу ізоляцію у часи COVID-19, менше подорожувати та встановити сонячні батареї, якби захотіли. Професор Ньюелл сказав, що для розв'язання проблеми зміни клімату кожен повинен відчувати себе частиною колективних зусиль, а це значить, що багаті повинні споживати менше, щоб подавати приклад біднішим людям.

"Заможні люди, які багато літають, можуть думати, що можуть компенсувати свої викиди коштом схем посадки дерев чи проєктів з уловлювання вуглецю з повітря. Але ці схеми дуже спірні й не доведені часом", — сказав він.

Читайте також: Пекін обігнав Нью-Йорк за кількістю мільярдерів — рейтинг Forbes

За його словами, багаті "просто повинні менше літати й менше водити". Навіть якщо у них є електричний позашляховик, він все одно виснажує енергосистему. У звіті йдеться, що цілі Паризької угоди про зміну клімату не можуть бути досягнуті без радикальних змін способу життя і змін в поведінці, особливо серед найбагатших членів суспільства.

Цей звіт є останнім в тривалому діалозі про те, що значить бути "справедливим" у боротьбі зі зміною клімату. Раніше бідніші країни, такі як Індія, послідовно стверджували, що їм слід дозволити збільшити забруднення, тому що воно набагато нижче на людину, ніж викиди у заможних країнах.

Що відомо

  • Активісти Greenpeace пофарбували частину літака Air France в аеропорту Шарля де Голля у Парижі, щоб нагадати про роль літаків у кліматичній кризі.
  • Кліматологи заявили, що в Атлантичному океані спостерігається сповільнення Атлантичної меридіональної перекидної циркуляції, яка впливає на Гольфстрім. За їхніми словами, це може призвести до екстремальних погодних змін у Європі та підвищення рівня морів.
  • Науковці прогнозують підвищення щорічної глобальної температури в найближчі п'ять років в 1,5 раза, ніж в доіндустріальні часи.
  • Міжнародна група дослідників встановила, що швидкість танення льодового покрову Землі за останні 23 роки зросла на 65%.
  • Кліматичні зміни призвели до того, що поверх талого льоду на Антарктиді почали цвісти водорості, зелений колір яких видно навіть з космосу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок