"Де взяти 110 українських хокеїстів?" УХЛ - про вимоги федерації хокею щодо ліміту на легіонерів

"Де взяти 110 українських хокеїстів?" УХЛ - про вимоги федерації хокею щодо ліміту на легіонерів

"Де взяти 110 українських хокеїстів?" УХЛ - про вимоги федерації хокею щодо ліміту на легіонерів УХЛ

В українській хокейній лізі вважають реалізацію вимог неможливою.

На початку квітня Федерація хокею України висунула вимогу перед українською хокейною лігою щодо змін відносно ліміту легіонерів.

В ФХУ зазначили, що УХЛ має встановити новий ліміт легіонерів, згідно якого клуби не мали б у складі більше 10 іноземних хокеїстів. Згідно заявок команд української хокейної ліги лише одна - "Білий Барс" - могла б без проблем задовільнити цю вимогу.

Читайте також: Федерація хокею України вимагає ліміт на легіонерів у чемпіонаті. Чому і яким він має бути

Крім того, президент Федерації хокею України Георгій Зубко зазначив, що за умов відмови керівництва української хокейної ліги погоджуватися на зміни, організація готова взяти на себе проведення турніру.

В УХЛ відповіли на вимоги федерації встановити новий ліміт на легіонерів. Генеральний директор української хокейної ліги Сергій Варламов у коментарі Sport.ua наголосив, що враховуючи рівень розвитку хокею в країні на молодіжному та юнацькому рівнях, впровадити таку вимогу є неможливо.

 • Про чинний ліміт на легіонерів

"Згідно з чинним регламентом, на окремо взятий матч команда може заявити не більш 13 польових гравців-легіонерів. Обов'язково в заявці на гру повинен бути присутнім український голкіпер. Насправді, ліга ще в минулому році обговорювала зменшення кількості легіонерів в чемпіонаті. Але нам катастрофічно не вистачає гравців".

 • Про проблеми із заявками українських хокеїстів

"На рівні дитячого та юнацького хокею, якими за визначенням зобов'язана займатися Федерація, все практично знищено. Де взяти українських гравців, якщо за останні роки не провели жодного нормально молодіжного чемпіонату? У нас не існує нормальної моделі переходу з дитячого хокею в дорослий. Найстарші по віку юніори закінчують грати свої чемпіонати в 3-4 команди по 12 чоловік. Ось це і є результат і показник роботи ФХУ. Хто повинен грати в професійних клубах? Про це ніхто не подумав".

 • Чи можливе зменшення кількості легіонерів в УХЛ

"Ми говорили про зменшення кількості легіонерів до 10-11 для заявки команди на матч. Але навіть ці цифри викликають питання. Якщо в наступному сезоні у нас буде 10 клубів, то звідки взяти тих же 110 українських хокеїстів тільки для заявки на гру? Адже вже зараз в заявках клубів близько 50 молодих і зовсім юних хокеїстів. Про це чиновники Федерації не подумали".

 • Які можуть бути наслідки від змін у ліміті легіонерів

"Зараз просто вийде так, що клубам доведеться забрати всіх молодих гравців з ринку. А якщо президент ФХУ не знає скільки, грубо кажучи, є "живих" хокеїстів в Україні, а не в паперових звітах, тоді шкода. Зараз українська хокейна ліга - це єдина реально працююча хокейна організація в Україні. І є ризик зруйнувати і її".

Скільки легіонерів у клубах УХЛ

 • "Білий Барс" - 0
 • "Дніпро" - 11
 • "Донбас" - 18
 • "Краматорськ" - 14
 • "Кременчук" - 16
 • "Крижані Вовки" - 17
 • "Маріуполь" - 14
 • "Сокіл" - 14

Що відомо

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу