Японія розпочала масову вакцинацію осіб похилого віку

Японія розпочала масову вакцинацію осіб похилого віку

Японія розпочала масову вакцинацію осіб похилого віку
unsplash

Японія 12 квітня розпочала масову вакцинацію від коронавірусу осіб старше 65-річного віку. Попри це, темпи вакцинації у країні вкрай низькі, що не зможе стати перепоною для четвертої хвилі пандемії.

Про це повідомляє Reuters.

“Щеплення людей у віці 65 років і старше розпочались по всій країні. Використовується вакцина Pfizer, яку виготовили в Європі та доставили у регіони минулого тижня”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що черговість проведення вакцинації здійснюється в онлайн-режимі – через 120 сайтів. Очікується, що за графіком столиця країни Токіо отримає 2810 доз вакцини з першої партії, тоді як більшість регіонів отримають 1000 доз або навіть менше.

Прем'єр-міністр Йосіхіде Суґа заявив, що розраховує забезпечити близько 100 мільйонів доз вакцин до кінця червня, чого буде більш ніж достатньо, щоб надати дві дози вакцини для 36 мільйонів осіб похилого віку.

"Ми хотіли б якомога швидше доставити (вакцини – ред.) якомога більшій кількості людей", – заявив Суґа.

Поруч з цим, у Токіо 12 квітня розпочався місячний період обмежувальних заходів, спрямованих на боротьбу з четвертою хвилею пандемії і новими варіантами коронавірусу. Таке рішення пов'язано із намаганням вплинути на епідситуацію до початку запланованих літніх Олімпійських ігор, які триватимуть з 23 липня по 8 серпня.

“Дози вакцини для широких верств населення, швидше за все, не будуть доступні до кінця літа або навіть зими, що занадто пізно для спроби зупинити зростання випадків, які, здається, уражають найбільше осіб 30-40 років”, – заявила дослідниця Університету Кейо Харука Сакамото.

За її словами, темпи вакцинації не можуть запобігти четвертій хвилі пандемії. Наслідком цього може бути те, що “молоде покоління зазнає куди гірших наслідків у порівнянні з попередніми хвилями" пандемії.

Зазначається, що Японія була однією з останніх великих економік, яка запустила процес вакцинації. Так, щеплення у цій країні розпочалися у середині лютого й місцеві регулятори наразі схвалили використання лише вакцину від Pfizer.

За даними ourworldindata.org, на сьогодні в Японії вакцинувалося понад 1,1 мільйона людей. Загалом у країні підтверджено понад 506,2 тисячі випадків коронавірусної хвороби COVID-19, померло через наслідки хвороби 9369 осіб.

Читайте також

Японські вчені розробили COVID-тест для перевірки нюху.

Північна Корея відмовилася від участі в Олімпійських іграх у Токіо через коронавірус.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок