Ткаченко закликав розслідувати знесення історичного будинку Уткіна

Ткаченко закликав розслідувати знесення історичного будинку Уткіна

Ткаченко закликав розслідувати знесення історичного будинку Уткіна
Київська міська прокуратура

Міністр культури Олександр Ткаченко назвав "варварством" знесення будинку купця Уткіна у Києві та закликав правоохоронців провести розслідування його обставин. За його словами, у Верховній раді зареєстрований законопроєкт, який має запобігти повторенню таких інцидентів у майбутньому.

Про це міністр написав на своєму каналі у Telegram.

"Знесення історичного будинку купця Уткіна в Києві – варварство. Тим більше, що ця будівля, відповідно до історико-архітектурного опорного плану міста, входить в історичний ареал забудови міста", – зазначив Ткаченко.

При цьому він наголосив, що Мінкульт не давав дозволу на будівництво.

"Це самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво – за що передбачена кримінальна відповідальність. МКІП не давало жодних дозволів на будівництво в історичному ареалі, тому однозначно виступаємо проти і вже здійснюємо перевірку", – заявив посадовець.

За словами Ткаченка, Мінкульт ініціював розробку законопроєкт щодо запобігання руйнуванню та знищенню нерухомої культурної спадщини.

"Це – так званий законопроєкт проти хаотичної забудови. Вважаю, що він має бути розглянутим у Раді якомога швидше аби в країні нарешті з’явився дійсний механізм спротиву руйнації об’єктів культурної спадщини", – зазначив він.

Міністр додав, що документ вже зареєстрований у Верховній раді під номером 4561.

"Ним передбачені внесення змін до законодавчих актів і щодо упорядкування культурної спадщини, і щодо повноважень місцевої влади в цьому питанні, і щодо відповідальності за знищення чи пошкодження пам’яток. Аж до реального строку та мільйонних штрафів", – пояснив Ткаченко.

Також політик закликав правоохоронців провести розслідування інциденту зі знесенням будинку.

"Правоохоронні органи мають провести ретельне розслідування, хто дав "дозвіл" на знищення історичної будівлі. Бо готелів та покерних клубів в Києві стає все більше, а от того, чим столиця пишалася сторіччями – все менше", – підсумував Ткаченко.

Що відомо

  • 10 квітня активісти ГО "Мапа реновації" повідомили, що у Києві на вулиці Симона Петлюри зносять історичний будинок купця Уткіна, аби на його місці побудувати 26-поверховий апарт-комплекс.
  • Юрист громадської організації Дмитро Перов розповів Суспільному, що демонтаж будівлі розпочався 10 квітня близько 11:00.
  • Шевченківська окружна прокуратура Києва розпочала розслідування за фактом демонтажу будинку Уткіна.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок