Збірна України здобула першу чоловічу нагороду за 16 років на чемпіонаті Європи з тхеквондо

Збірна України здобула першу чоловічу нагороду за 16 років на чемпіонаті Європи з тхеквондо

Збірна України здобула першу чоловічу нагороду за 16 років на чемпіонаті Європи з тхеквондо EUSA Combat

Медаль Андрія Гарбара стала єдиною для України на чемпіонаті Європи.

Чемпіонат Європи з тхеквондо проходив у Болгарії з 8 по 11 квітня. Він мав відбутися у 2020 році, однак через пандемію коронавірусу його перенесли на 2021-й.

На євро з тхеквондо українська збірна була представлена 16 спортсменами. По 8 тхеквондистів потрапили до чоловічої та жіночої команд.

Склад збірної України на чемпіонат Європи з тхеквондо

  • Чоловіки: Василь Котяш (до 54 кг), Тарас Мальченко (до 58 кг), Богдан Тихонов (до 63 кг), Максим Носуля (до 58 кг), Костянтин Костеневич (до 74 кг), Денис Вороновський (до 80 кг), Владислав Бондар (до 87 кг), Андрій Гарбар (понад 87 кг).
  • Жінки: Вікторія Нагурна (до 46 кг), Софія Хобтар (до 49 кг), Вікторія Собко (до 53 кг), Софія Сікорська (до 57 кг), Віра Процветаєва (до 62 кг), Тетяна Терев'ятникова (до 67 кг), Ірина Пипоть (до 73 кг), Євгенія Жила (понад 73 кг).

Для збірної України чемпіонат Європи з тхеквондо завершився однією медаллю - Андрій Гарбар здобув "бронзу" у вазі понад 87 кг.

Медаль Гарбар здобув у останній день чемпіонату Європи. Український спортсмен на своєму шляху пройшов двох тхеквондистів - представника Словенії він переміг із результатом 22:1, а болгарина - 23:6.

Зупинити Гарбара зміг росіянин Владислав Ларін. Бій між українським та російським тхеквондистами закінчився із результатом 23:1 на користь Ларіна.

Попри поразку, Гарбар здобув бронзову нагороду змагань. Її український тхеквондист розділив із представником Іспанії Іваном Гарсією. "Золото" у вазі понад 87 кг здобув білорус Арман Маршал Сілла, який у фіналі переміг Ларіна.

Для Гарбара це перша нагорода на рівні чемпіонату Європи з тхеквондо на дорослому рівні. До цього він перемагав на Євро серед студентів (2019 рік), а також здобував бронзову нагороду на чемпіонаті світу серед юніорів (2016-й).

На останніх трьох чемпіонатах Європи українські тхеквондисти також здобували нагороди. У 2014, 2016, 2018 роках українка Ірина Ромолданова вигравала "срібло", "золото" та "бронзу" відповідно у вазі до 46 кг.

Востаннє Україна здобувала нагороду серед чоловіків у 2005 році. На Євро, що проходив у Ризі, українці здобули "срібло" зусиллями Сергія Мостіпаки (до 54 кг).

Завдяки медалі Гарбара збірна України розділила 17-е місце у медальному заліку чемпіонату Європи з тхеквондо. Переможцями стали тхеквондисти з Росії, які здобули 10 нагород, 4 з яких - золоті.

Медальний залік чемпіонату Європи з тхеквондо

  1. Росія - 4 + 2 + 4
  2. Велика Британія - 3 + 2 + 0
  3. Хорватія - 3 + 0 + 2

...

17. Україна - 0/0/1

Категорії
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт