Як виступила збірна України на чемпіонаті світу з фехтування серед юніорів. Результати турніру FIE

У медальному заліку Україна фінішувала 13-ю.

Збірна України з фехтування взяла участь на чемпіонаті світу з фехтування, у якому змагалися юніори та кадети.

На турнір до Каїру збірна України відправилася у складі 41 спортсмена. По чотири фехтувальники представляли українську команду у турнірах юніорів та юніорок, по три - у дівчат та хлопців.

Найуспішніше виступили юніорки: Валерія Проченко та Анастасія Зеленцова здобули "бронзу" в особистій шаблі та шпазі відповідно. А жіноча команда рапірісток у складі Аліни Полозюк, Ольги Сопіт, Крістіни Петрової та Катерини Буденко уперше в історії виграла "бронзу" у командній рапірі.

Медалі збірної України на чемпіонаті світу з фехтування серед юніорів

• "бронза": Валерія Проченко (шабля);
  • "бронза": Аліна Полозюк, Ольга Сопіт, Крістіна Петрова, Катерина Буденко (командна рапіра);
  • "бронза": Анастасія Зеленцова (шпага).

Як виступили інші українські фехтувальники?

Крім трьох бронзових нагород, збірна України була близькою до того, щоб ще кілька разів зайняти місце на подіумі.

Найближчою до подіуму була команда шпажистів-юніорів. Даниїл Гойда, Павло Трофименко, Нікіта Кошман та Дмитро Микитенко, попри невисокий результат у особистій шпазі, дійшли до півфіналу у командній. Там українці поступилися збірній США - 37:45, яка у фіналі поступилася Росії.

У сутичці за бронзу українські шпажисти поступилися командні Єгипту, посівши у підсумку четверте місце.

Ще чотири рази українські фехтувальники виходили в чвертьфінал - команди шаблісток-юніорок, а також шаблістів та рапірістів серед юніорів. За крок до півфіналу зупинилася рапірістка Ольга Сопіт.

Юніорки

• Шабля: Валерія Проченко (3-е місце), Олександра Бондар, Дарина Гонцова, Дар'я Бульба (всі - 1/32 фіналу).
  • Командна шабля: 8-е місце.
  • Рапіра: Ольга Сопіт (чвертьфінал), Аліна Полозюк, Ольга Сопіт, Крістіна Петрова (всі - 1/8 фіналу).
  • Командна рапіра: 3-е місце.
  • Шпага: Анастасія Зеленцова (3-е місце), Єва Мазур (1/8 фіналу), Олександра Лазаренко (1/16 фіналу), Поліна Кулішова (1/32 фіналу).
  • Командна шпага: 10-е місце.

Юніори

• Шабля: Богдан Боговін, Василь Гумен (обидва - 1/8 фіналу), В'ячеслав Дзюба, Іван Гайсин (обидва - 1/32 фіналу).
  • Командна шабля: 6-е місце.
  • Рапіра: Даніїл Ткач, Богдан Пнівчук, Олег Кокоровець (всі - 1/16 фіналу), Євген Лазаренко (1/32 фіналу).
  • Командна рапіра: 8-е місце.
  • Шпага: Даниїл Гойда, Павло Трофименко (обидва - 1/16 фіналу) Нікіта Кошман (1/32 фіналу), Дмитро Микитенко (1/64 фіналу).
  • Командна шпага: 4-е місце.

Дівчата

• Шабля: Валерія Моренець-Кубанська (1/8 фіналу), Вікторія Коротченко (1/16 фіналу), Софія Головкіна (1/32 фіналу).
  • Рапіра: Анастасія Єрофеєнко, Крістіна Кулик, Крістіна Петрова (всі - 1/16 фіналу).
  • Шпага: Емілі Конрад, Олександра Романова, Олександра Лазаренко (всі - 1/16 фіналу).

Хлопці

• Шабля: Іван Гайсин (1/16 фіналу), Едуард Кашеваров, Дмитро Колобаєв (обидва - 1/32 фіналу).
  • Рапіра: Федір Епіфанов (1/8 фіналу), Михайло Гурін (1/16 фіналу), Артем Струшляк (1/32 фіналу).
  • Шпага: Даниїл Мазур, Роман Самойлов (1/8 фіналу).

У порівнянні з 2019 роком, збірна України фінішувала нижче у медальному заліку - 13-е місце. На юніорському чемпіонаті світу-2019 з фехтування Україна посіла шосте місце завдяки "золоту" шабліста Василя Гумена, який тоді змагався у турнірі серед хлопців.

Переможцями медального заліку стали фехтувальники з Росії, які здобули на турнірі 15 нагород, 7 з яких - золоті. Українські фехтувальники стали єдиними, що на чемпіонаті світу виграли три "бронзи".