Як зіграли українські футболісти в Європі в останньому турі: топ-5 найкращих моментів АР

Чим запам'яталися українські футболісти в європейських чемпіонатах на вихідних (10-11 квітня).

Європейські футбольні чемпіонати остаточно повернулися на фінішну пряму сезону після перерви на матчі збірних. Якщо на попередніх вихідних тренери могли тасувати склади, залежно від завантаженості гравців у національних командах, то у цьому ігровому турі (10-11 квітня) такої необхідності не було.

Чимало українських футболістів у різних європейських чемпіонатах отримали ігрову практику та зіграли важливу роль у результатих своїх команд. Суспільне Спорт зібрало п'ять найяскравіших моментів українських футбольних легіонерів за вихідні (10-11 квітня).

Італія, "Аталанта": Руслан Маліновський - третій матч з двома результативними діями

Руслан продовжує організовувати голи для "Аталанти". Українець знову вийшов у старті, отримав 62 хвилини ігрової практики і встиг записати до свого активу дві результативні передачі.

Маліновський - перший гравець в Серії А з 2013 року, хто віддав два ассисти у двох поспіль турах. Загалом на його рахунку гол та п'ять результативних передач в останніх трьох матчах. Щодо "Аталанти", то команда виграла у "Фіорентини" з рахунком 3:2. До слова, Віктор Коваленко на поле не вийшов.

Англія, "Манчестер Сіті": Олександр Зінченко - гра в центрі поля

Зінченко повернувся до старту "Манчестер Сіті" після того, як залишився поза заявкою на гру попереднього туру АПЛ. Українець не просто повернувся в склад команди, він отримав місце у центрі поля, а не зліва в захисті, як зазвичай.

Олександр грав лівого центрального захисника більшу частину матчу, наніс кілька небезпечних ударів. Однак "Манчестер Сіті" програв "Лідсу" з рахунком 1:2. При цьому "Лідс" усього двічі пробивав по воротах команди з Манчестера.

Попри поразку, "Манчестер Сіті" залишається лідером АПЛ. А в четвірці також тримається "Вест Гем" Андрія Ярмоленка, однак українець все ще поза заявкою через траму.

Бельгія, "Гент": Роман Безус оформив дубль за 4 хвилини

Роман Безус забив уперше у цьому розіграші чемпіонату Бельгії. І не просто забив - одразу оформив дубль (за чотири хвилини!). Безус дуже результативно розпочав матч "Гент" - "Шарлеруа": на 4-й хвилині відкрив рахунок, на 8-й - подвоїв.

Перший гол Роман забив (не без серйозного рикошету) з передачі Романа Яремчука, а другий - з пенальті. Для Безуса - це перші голи в чемпіонаті Бельгії з 1 лютого 2020 року.

Відео першого голу Романа Безуса

"Гент" зрештою розгромив "Мехелен" з рахунком 4:0 і продовжує боротися за вихід в другу частину чемпіонату. Щодо інших українців у Бельгії, то Богдан Михайліченко та Едуард Соболь зіграли усі 90 хвилин у центральному матчі туру "Андерлехт" (Михайліченко") - "Брюгге" (Соболь), 2:1.

Угорщина, "МОЛ Фехервар": Іван Петряк забиває 10+ голів за сезон

Іван Петряк забив два м'ячі за "МОЛ Фехервар" у грі проти "Уйпешта" (4:0) - і уперше в кар'єрі перетнув позначку у 10 забитих голів за сезон. Українець залишається найкращим бомбардиром команди та третім найкращим у чемпіонаті.

Обидва голи Петряка заслуговують уваги.

• перший гол: відірвався від захисників, обробив м'яч та пробив (10-й гол у сезоні)
  • другий гол: удар з-за меж штрафного

Ніколи раніше Петряк не забивав більше шести голів за один сезон, а уже зараз - перетнув позначку десяти точних ударів.

Щодо іншого клубу з українцями в Угорщині ("Ференцвароша"), то у важливому для чемпіонства матчі команда Сергія Реброва зіграла внічию з "Пушкаш Академією" - 1:1. Ігор Харатін та Олександр Зубков вийшли на заміну.

Польща, "Легія": травма Артема Шабанова

Поки Назарій Русин відбуває покарання в резерві "Легії", Артем Шабанов знову вийшов у стартовому складі польського клубу. Однак матч проти познанського "Лєха" дограти не зміг - на початку другого тайму травмувався та був замінений.

Серйозність травми та термін відсутності Шабанова на полі поки залишається невідомим.

Бонус: хто ще виділявся на вихідних серед українців

• Ерік Шуранов ("Нюрнберг") забив свій другий гол у Бундеслізі 2. 19-річний нападник вийшов у старті, забив на 5-й хвилині матчу (1:1).
  • Центрбек Тарас Качараба ("Славія" Прага) відіграв увесь матч проти "Спарти" Праги. Дербі закінчилося перемогою "Славії" з рахунком 2:0 - це ще один крок до чемпіонства.
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спорт