51 млн гривень акцизного податку на пальне отримали бюджети громад на Миколаївщині

51 млн гривень акцизного податку на пальне отримали бюджети громад на Миколаївщині

51 млн гривень акцизного податку на пальне отримали бюджети громад на Миколаївщині УНІАН

У Миколаївській області 38 з 52 територіальних громад отримали на рахунки загального фонду місцевих бюджетів понад 51 млн гривень акцизного податку на пальне. Це пов’язано з тим, що на території всіх громад розташовані заправні комплекси і здійснюється реалізація палива. Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповів виконавчий директор регіонального відділення асоціації міст України Олександр Мосін.

51 млн гривень акцизного податку на пальне отримали бюджети громад на МиколаївщиніСуспільне Миколаїв

Олександр Мосін

За словами Олександра Мосіна, зарахування цих коштів проводиться на території тих територіальних громад, де відбувається реалізація палива. Відповідно до долі і частки реалізації палива на території територіальної громади і проходять відрахування коштів акцизу.

Суми різні для кожної громади. Це залежить від реалізації палива.

"Інформація щодо реалізації і об’ємів кожної території є на сайті податкової інспекції. Там розміщується де, на якій території проводилась реалізація. Згідно з цією інформацією проводиться розрахунок суми, яку отримає та чи інша територіальна громада", – сказав Олександр Мосін.

Асоціація міст України перед затвердженням сум моніторить та контролює суми нарахувань, надає цю інформацію попередньо територіальним громадам для того, щоб вони могли перевірити, чи дійсна інформація. Якщо є деякі розбіжності, вони можуть звернутися, щоб відкоригувати дані та обґрунтувати свою позицію.

"Станом на перше квітня 2021 року, до Казанківської селищної територіальної ради надійшли кошти акцизного податку в сумі 793 тисячі 809 гривень. Дані кошти ми плануємо направити на підтримку пунктів здоров’я на селі. Громада має право направити їх, куди забажають депутати. На даний момент у нас не вистачає коштів на заробітну плату працівникам фельдшерських пунктів. Цими коштами хочемо закрити це питання", – сказав начальник відділу фінансів Казанківської селищної громади Віктор Андрійчук.

"В нашій громаді заправної станції немає, тому ми цього акцизу не отримаємо. Сподівались на те, що буде введена в дію та норма, яка регламентувала, що ці всі кошти йдуть на центральний рівень і потім поділяться по кількості мережі на всіх. Тому це така несправедливість, яка сьогодні існує", – розповів голова Чорноморської територіальної громади Андрій Дмитренко.

Щодо контролю за надходженнями, то ці кошти зараховуються до загального фонду, до загального бюджету територіальних громад. Депутатський корпус територіальної громади на своїй сесії приймає рішення щодо перерозподілу цих коштів і пріоритети, куди вони можуть бути направлені.

Читайте також: "15 громадських організацій в Миколаєві захищали свої проєкти на фінансування з обласного бюджету"

За словами Олександра Мосіна, це може бути будівництво, капітальні ремонти, закупка обладнання, виплата заробітної плати працівникам, які працюють в територіальній громаді, додаткові виплати медикам, вчителям.

Що відомо

  • У Миколаївській області 38 територіальних громад отримали на рахунки загального фонду місцевих бюджетів понад 51 млн гривень акцизного податку на пальне. Перерахування коштів на рахунки місцевих бюджетів територіальних громад відбулося в останній день кварталу – 31 березня. Інформацію підтвердила консультантка Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Юлія Забродкіна.

Читайте нас у Telegram: новини Миколаївщини

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди