Громадський бюджет 2022: в Миколаєві розпочинається прийом проєктів

Громадський бюджет 2022: в Миколаєві розпочинається прийом проєктів

Громадський бюджет 2022: в Миколаєві розпочинається прийом проєктів Миколаївська міська рада

12 квітня стартує прийом проєктів для участі в Громадському бюджеті. Проєкти, які приймуть у 2021 році, будуть реалізовані у 2022. Про особливості конкурсної кампанії 2021 року в ефірі програми "Радіодень" Українського радіо: Миколаїв розповіла директорка департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради Тетяна Шуліченко.

Громадський бюджет 2022 – в Миколаєві розпочинається прийом проєктівСуспільне Миколаїв

Тетяна Шуліченко

Як закінчився попередній цикл?

За всі роки подано 390 проєктів, із них отримали перемогу 119. В 2020 році, у зв’язку з ковідними обмеженнями, два проєкти не були реалізовані, наразі реалізовуються в рамках існуючих програм, але ідея буде виконана.

Проєкти, які в 2020 році перемогли і реалізовуються в 2021 році, знаходяться на різних стадіях. Строк реалізації закінчується цим роком.

Громадський бюджет Миколаєва – це частина бюджету міста. Він впроваджує процес взаємодії органів місцевого самоврядування і жителями міста. Це місцева ініціатива.

Громадський бюджет – це інструмент залучення містян до витрачання коштів бюджету на ідеї, які вони пропонують. Завдяки цьому відбувається огляд проблемних питань, які вони бачать, як жителі міста. І кожна локація направлена на вирішення проблемних питань певної сфери.

Багато проєктів благоустрою, нових майданчиків, або локацій. Але в 2020 році зросла частка і "м’яких" проєктів – проєкти подієвого направлення, навчання. Це показує, що є запит на підвищення кваліфікації осіб, жителів міста.

Хто може стати запропонувати свій проєкт?

Миколаїв – одне з небагатьох міст, де можна подаватись з 14 років. Ще при формуванні положення про громадський бюджет, відбувалися обговорення з залученням польсько-української співпраці, і визначили цей вік, оскільки в цьому віці вже видають паспорт.

Кожен житель міста, який досяг 14-річного віку і має ідею, може заповнити анкетну заявку і подати до міської ради. Анкетна заявка – демократична, проста.

12 квітня 2021 року стартує прийом заявок. Триватиме до 26 травня. Є різна ступінь фінансування.

Є три категорії проєктів: великий, малий, соціальний. Великий і малий поділяються за обсягом фінансування. Малий – до 300 тис гривень. Великий – від 300 тис до мільйона. Соціальний – направлений на людей з особливими потребами на облаштування відповідної інфраструктури, або створення подієвих заходів за їх участі. Кожен автор може подати по одному проєкту в кожній категорії.

Які вимоги до проєктів?

Важливе питання, оскільки треба детально переглянути положення, щоб на етапі розгляду експертній групі було менше зауважень. Всі документи і зразки заяв є на офіційному порталі міськради.

Потрібні документи – анкета, форма пропозицій, які автор збирає, і збирає підписи десяти людей, щоб бачили, що проєкт цікавий не тільки автору.

У нас не обмежені напрями проєктів. Головне, щоб вони відповідали положенню, не підпадали під проєкти, які не можуть фінансуватись за рахунок громадського бюджету.

Обмеження: проєкт повинен не суперечити вимогам чинного законодавства, повинен реалізовуватися на території комунальної власності. Не передбачає створення нової установи, щоб не створювати додаткові затрати. Не передбачає зведення нової будівлі. Оскільки строк реалізації – один рік і за цей строк не можливо нічого побудувати. Важливо, щоб проєкт був загальнодоступним. Не мати комерційного характеру, використовуватися для отримання прибутку. Проєкти реконструкції, будівництва або капремонту на території шкіл наразі не допускаються при розгляді.

Щодо прозорості. У нас кожному пункт для голосування облаштований камерами і ведеться онлайн трансляція. Особи, що отримують бюлетені, одразу вносяться в систему голосування. І видно, хто проголосував онлайн чи офлайн в режимі реального часу.

Що стосується проєктів, ми готуємо кілька цікавих відеороликів, які будуть заохочувати мешканців міста до голосування, подачі проєктів.

Ті, хто голосує, може проголосувати одразу за три проєкти: великий, малий, соціальний. У нас є як електронне голосування, так і паперове. І щороку бачимо, що електронному голосуванню надається перевага. В минулому році (2020-му - ред.) це майже 90%.

Хто буде у раді, яка відбиратиме проєкти?

Після того, як проєкт подано до міськради, він обробляється співробітниками Департаменту економічного розвитку на питання формальних помилок: чи правильно заповнена форма, чи наявні всі документи. Помилки в 5-денний строк можна доопрацювати.

Наступний етап – формування експертної групи. Після подачі проєктів видно їх напрями. Ми залучаємо ті виконавчі органи, що стосуються реалізації цих проєктів. Тобто, хто в майбутньому перспективно буде їх реалізувати. Друга частина – незалежні експерти. Ми робимо оголошення, охочі заповнюють форму і надають інформацію щодо їх експертних можливостей: це проєктанти, архітектори, представники університетів. 50% - виконавчі органи, 50% - незалежні експерти.

Проєкти проходять аналіз Управлінням архітектури і Управлінням земельних ресурсів. Оскільки потрібно визначитися щодо земельної ділянки, де буде реалізовуватися проєкт, і генерального плану, плану зонувань.

Читайте також: "У Миколаєві визначилися з датою подання проєктів до Громадського бюджету – 2022"

Як буде відбуватися реалізація проєктів і оцінка ефективності?

Інформація про реалізовані проєкти розміщена на сайті – який проєкт та сума реалізації. На скільки ефективна реалізація – це думка авторів, які його пропонували. Якщо вони втілили ідею в тому вигляді, в якому її запропоновано, якщо її мешканці нею користуються – то він був потрібний.

Відповідно до Програми "Громадський бюджет міста Миколаєва" на 2021-2024 роки, заплановано фінансування у розмірі 21 млн грн.

Читайте нас у Telegram: новини Миколаївщини

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди