Вчитель з Кіровоградщини записує відеоуроки з історії для десятикласників України

Вчитель з Кіровоградщини записує відеоуроки з історії для десятикласників України

Вчитель з Кіровоградщини записує відеоуроки з історії для десятикласників України
global teacher prize ukraine

Вчитель історії України та всесвітньої історії, директор Благовіщенського навчально-виховного комплексу №2 Олександр Чучаєв записує відеоуроки з історії для десятикласників зі всієї України. Переглянути їх можна на порталі "Всеукраїнської школи онлайн".

Суспільному педагог розповів, що долучився до проєкту, який запустили міністерство освіти та Український інститут розвитку освіти, у листопаді 2020 року. Співпрацю йому запропонувала громадська спілка "Освіторія". На сьогодні Олександр Чучаєв підготував та записав для школярів 18 відеоуроків.

"Кожен з учнів має можливість зайти та переглянути відеоуроки, потім опрацювати конспект. В тому конспекті, окрім додаткової інформації, є ще завдання для формування компетентностей і додаткові ресурси на яких можна знайти інформацію, яка поглибить знання з всесвітньої історії чи історії України. Після цього на тій самій сторінці кожна дитина може пройти тест і отримати оцінку своїм знанням на скільки вона освоїла той чи інший матеріал".

Відеоуроки записують в Києві на студії. У вчителя є команда супроводу, яка складається з методиста, експерта Українського інституту розвитку освіти, літературного редактора та людей, які слідкують за інклюзивністю освіти, аби уроки універсально сприймалися дітьми, які мають проблеми зі слухом.

"Я пишу сам текст до відеоуроку, потім методист мені його вичитує. В середньому за один урок маємо 100-120 правок. Потім літредактор вичитує усі тексти і вже опісля я за 2 години можу записати два уроки. Щоб написати і виправити один урок потрібно витратити 2-3 дні".

Написати один урок – це не проблема, каже Олександр Чучаєв. Головне вмістити увесь матеріал, який вчитель на уроці розкриває за 45 хвилин, у 7-10 хвилини – це найскладніше. "Я навчився завдяки цьому проєкту звертати увагу тільки на основні риси, зайве не говорити, а тільки по суті".

Олександр Чучаєв вважає, що платформу "Всеукраїнської школи онлайн" можна використовувати для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з будь-якого предмету – починаючи від української мови закінчуючи хімією чи музичним мистецтвом. Каже: необов’язково звертатися до репетиторів.

"Я ніколи не займався репетиторством і категорично проти цього. Дитина з самомотивацією може навчатися якісно у школі, навіть у тій, де вчитель дає мінімум, який може дати. Два роки тому я вивчав статистику міністерство освіти , наприклад, в середньому українська сім’я витрачає на репетитора не менше 10 тисяч гривень на рік. Але батьки писали мені у коментарях, що ця сума втричі більша. Я вважаю, що репетиторство має бути оформлене відповідно до законодавства України і має оподатковуватись".

З листопада 2020 року по квітень 22021 Олександр Чучаєв записав два блоки відеоуроків. Додає: міністерство освіти планує записати усі уроки за цілий рік з 5 по 11 класи.

Що відомо

  • 3 жовтня 2020 року відбулася церемонія нагородження переможців премії Global Teacher Prize Ukraine-2020. Вчитель з Благовіщенського району Олександр Чучаєв увійшов до десятки кращих вчителів року, які дійшли до фіналу.
  • Переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року-2020" у номінації "Історія".
  • Global Teacher Prize – це світова щорічна "Нобелівська премія" для вчителів, започаткована мільярдером Санні Варкі у 2014 році. Національну премію ініціювала громадська спілка "Освіторія" у 2017 році. Її мета: відзначити внесок українських вчителів і підняти престиж професії педагога. Переможець отримує 250 тисяч гривень, рік навчання та поїздку на світовий освітній форум.

Читайте також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди