У Херсоні відкрили 4-й денний центр для дітей, родини яких опинились у складних життєвих обставинах

У Херсоні відкрили 4-й денний центр для дітей, родини яких опинились у складних життєвих обставинах

У Херсоні відкрили 4-й денний центр для дітей, родини яких опинились у складних життєвих обставинах Суспільне Херсон

У Херсоні відкрили четвертий денний центр для дітей, родини яких опинилися у складних життєвих обставинах "Мій дім". За якими напрямками працює центр - про це Суспільному у радіопрограмі "Тема дня" розповів голова правління Альянсу "Україна без сиріт", керівник фонду "Мій дім" Юрій Маринчак.

Юрій Маринчак каже, що фонд дитинства і захисту дітей працює вже більше 17 років і ще у 2000-х роках була ідея, що можна всіх дітей забрати в гарні родини і позбутися сирітства і інтернатів.

"Але не все так вийшло - проблема сирітства існує й досі в країні. Сьогодні у зв’язку із ситуацією в країні це питання загострилося, тому ми зрозуміли, що набагато ефективніше буде попередити потрапляння дитини до інтернату ніж потім з того інтернату шукати для дитини родину. Так народилася ідея Центрів. Потім ми поїхали в Угорщину, там вже побачили сам приклад як це працює, адаптували його до українських реалій і ось уже в місті Херсоні 4-й, а в області 7- й працють, - це в рамках пілотного проєкту", - говорить голова правління Альянсу "Україна без сиріт", керівник фонду "Мій дім".

Четвертий центр працює за двома напрямами - є дві форми. Перша – для дітей шкільного віку, діти у навчальні чи вихідні дні можуть там зробити домашнє завдання, також окрім навчання можуть ще й позайматися позашкільними заняттями спортом, англійським з ними займаються спеціальні фахівці, волонтери. Друга форма – для молодих мам, у яких діти дошкільного віку. Там є спеціальне навчання "батьківська спроможність".

За словами Юрія Маринчака, там працюють з ними спеціалісти, для того щоб діти правильно розвивалися. Найголовніше те, що соціалізуються ці матусі. Там є банки їжі, кожна матуся може приготувати своїми руками, разом з волонтерами, які навчають їх таким моментам. Чоловік зазначає, що центри створені для того що запобігти сирітству і області.

"На сьогодні 70-80% дітей в інтернатах області не є сиротами. Вони мають батьків але вони неспроможні виховувати своїх дітей і через складні життєві обставини. Наведу приклад: у 2021 році Херсонщина збирається витратити на інтернатні заклади через державну субвенцію близько 600 млн грн. І якщо ми перерахуємо на кількість дітей, які виховуються в інтернатах, то це доходить десь 30 тисяч на одну дитину, - це величезні кошти і вважаю цю систему неефективною, вона не дає результату, коли за нашими підрахунками перебування в такому Центрі на місяць коштує близько 2500 грн".

Як додав Юрій Маринчак, інтернати не дають дитині шансу реалізуватися як людині.

"Досвід денних центрів набагато ефективніше. І це помітно по дітях які відвідують перший Денний Центр в Херсоні. Тому що навіть погляд інший, вони йдуть на контакт, вони не замикаються в собі. Діти в соціумі , вони займаються корисними справами, а головне що ми їх не шукаємо на вокзалах,у підвалах або люках вони серед людей і створюють себе", - розповів Юрій Маринчак.

Що відомо

  • У Херсоні готують до відкриття четвертий денний центр для дітей, родини яких опинилися у складних життєвих обставинах, "Мій дім". На скількох відвідувачів одночасно розрахований центр та у чому його особливість, з'ясовувало Суспільне.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди