Україна уперше за 6 років здобула "бронзу" на юніорському чемпіонаті світу з фехтування у шпазі FIE

Третя медаль для України на турнірі.

Збірна України з фехтування здобула третю нагороду на юніорському чемпіонаті світу з фехтування. Втретє ця медаль стала бронзовою.

У особистій шпазі збірна України була представлена вісьмома спортсменами. Серед юніорів за медаль боролися Нікіта Кошман, Даниїл Гойда, Дмитро Микитенко та Павло Трофименко. Серед юніорок - Поліна Кулішова, Анастасія Зеленцова, Єва Мазур та Олександра Лазаренко.

Показати високий результат змогла лише Зеленцова. Розпочавши виступи з другого раунду, вона пройшла на своєму шляху представниць Казахстану, Чехії та Йордану, після чого вийшла у чвертьфінал.

Чвертьфінальна стадія могла стати останньою для Зеленцової. Майже до останніх секунд сутички із американкою Жаклін Крол вона поступалася.

За 10 секунд до кінця сутички перевага Крол складала 3 уколи. Проте цього часу вистачило для Зеленцової, щоб відігратися - 12:12. А в овертаймі українка зробила вирішальний укол і з неймовірною радістю відсвяткувала вихід у півфінал.

Потрапляння у півфінал гарантувало для України бронзову медаль у зв'язку із відсутністю бронзових суточок у особистому турнірі. Проте Зеленцова могла поборотися за вихід у фінал - її суперницею стала ще одна американка Джесіка Лін.

Пройти ще одну американку Зеленцова не змогла. Поєдинок закінчився за 46 секунд до кінця сутички - перевага Лін склала 4 уколи - 15:11.

Попри поразку, Україна уперше за 6 років здобула медаль у юніорській шпазі на чемпіонаті світу. Востаннє це вдавалося Юлії Свістіль на чемпіонаті світу-2015 серед юніорок.

Фехтування на шпагах. Півфінал, юніорки

Анастасія Зеленцова (Україна) - Джессіка Лін (США) 11:15

Нагороди збірної України на юніорському чемпіонаті світу

• "бронза" - Валерія Проченко (шабля, юніорки)
  • "бронза" - Аліна Полозюк, Ольга Сопіт, Крістіна Петрова, Катерини Буденко (командна рапіра, юніорки)
  • "бронза" - Анастасія Зеленцова (шпага, юніорки)
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт