У Чехії виявили "бразильський" варіант COVID-19

У Чехії виявили "бразильський" варіант COVID-19

У Чехії виявили "бразильський" варіант COVID-19
AP

У чеському районі Дечин виявили два випадки "бразильського" варіанту коронавірусу. Через це школи в районі ще тиждень залишатимуться закритими, пише місцеве видання iRozhlas.

За словами директорки обласної санітарно-гігієнічної станції Устьянского району Ленки Шімонкової, обидва пацієнти, у яких було легке або середньо-тяжкий перебіг хвороби, заразилися цим варіантом коронавірусу в Чехії.

"Оскільки у них не було історії поїздок, ми повторимо опитування на наступному тижні, щоб дійсно знайти всі контакти", – пояснила Шімонкова.

З понеділка, 12 квітня, у більшості регіонів країни відкриються школи, також планується скасування комендантської години. До кінця квітня у Чехію мають запрацювати магазини, тераси кафе та ресторанів.

Станом на 9 квітня у Чехії зареєстрували 5245 випадків COVID-19, 332 – одужали, 60 людей померли. Всього з початку пандемії захворіли 1 573 153, з них 1,4 мільйона – одужали, а понад 27 тисяч людей померли. Щеплення вакциною проти COVID-19 у Чехії отримали 1,9 мільйона людей.

Що відомо

  • Варіант COVID-19, який вперше виявили у Бразилії, у 2,2 раза заразніший, ніж початкова версія вірусу. Також існує значно вищий ризик рецидиву хвороби. Вакцини проти COVID також працюють проти цього варіанту вірусу, проте можливо з меншою ефективністю.
  • Вперше новий штам коронавірусу виявили у Великій Британії. Прем'єр-міністр країни Борис Джонсон заявив, що він може бути на 70% заразнішим, ніж вже відомий.
  • Уряд Чехії запровадив обов'язкове носіння респіраторів чи двох масок одночасно у магазинах та інших громадських місцях.
  • У березні співробітники спеціалізованої лабораторії Elisabeth Pharmacon в чеському місті Брно виявили новий штам коронавірусу, який раніше не був описаний в дослідженнях. Наразі його досліджують вчені.
  • 7 квітня президент Чехії відправив у відставку міністра охорони здоров'я Яна Блатни після того, як він відмовився сертифікувати російську вакцину проти COVID-19 окремо від ЄС.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок