У Миколаєві вдруге відбувся “Могилянський Profi-fest”

У Миколаєві вдруге відбувся “Могилянський Profi-fest”

У Миколаєві вдруге відбувся “Могилянський Profi-fest” Оригінальна

Профорієнтаційні консультації, інтерактивні презентації факультетів і спеціальностей. У Чорноморському національному університеті імені Петра Могили відбувся день відкритих дверей “Могилянський Profi-fest”.

Надія Морозова навчається в 11-му класі Очаківської загальноосвітньої школи №4. Дівчина закінчила художню школу і хоче вступити на факультет комп’ютерних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили, аби створювати комп’ютерні ігри. Надія Морозова каже: "Це буде якийсь класний проєкт, якщо з’єднати моє творче минуле і сучасні технології. Я вважаю, що зможу створити якісь допоміжні проєкти, або якісь цікаві ігри для сучасної молоді. Я думаю, що в мене буде достатньо часу, щоб навчитися вже програмувати на комп’ютері, ноутбуці або телефоні”.

Юлія Бринза навчається в 11-му класі в загальноосвітній школі села Зміївка Херсонської області. Дівчина цікавиться історією. Юлія Бринза говорить: "Я визначилась з предметами, які мені потрібні, щоб здати ЗНО і я буду тут вчитись, я думаю. Мені сказали, що я можу працювати і в музеях, і в архівах".

Декан Олена Філімонова розповіла майбутнім абітурієнтам про спеціальності економічного факультету. Директорка навчально-наукового інституту післядипломної освіти Чорноморського національного університету імені Петра Могили Ганна Норд говорить, що “Могилянський Profi-fest” проводиться вдруге. Його мета - допомогти школярам визначитися з майбутньою професією. Ганна Норд каже: “Можна спробувати себе у ролі лапароскопічного хірурга і зробити лапароскопічну операцію в навчальній хірургічній операційній. Можна спробувати себе в ролі фармацевта і розробити якісь ліки або подивитись як їх розробляють, подивитись біологічну лабораторію. Можна спробувати себе у ролі юриста і практикуватись у залі суду. Сьогоднішня переважна більшість школярів – це дуже заорганізовані батьками діти. Через те, що у них надзвичайно мало вільного часу, проблем мало у наших дітей. Вони нічого не хочуть - це головна проблема сьогоднішніх абітурієнтів. Тому ми проводимо цілу масу заходів для того, щоб виявити потенційні можливості в дитини і зорієнтувати на ту професію, яка їй потрібна”.

В організації заходу взяли участь співробітники Миколаївської обласної служби зайнятості. Розповідали про професії, які користуються найбільшим попитом. Провідна фахівчиня з профорієнтації відділу організації профорієнтації Миколаївської обласної служби зайнятості Наталія Божок каже: "Зрозуміло, що на сьогоднішній день великий попит саме в робітничих професіях, тому що молодь їх не обирає. Але варто звернути увагу на те, що великою конкурентоспроможністю користуються IT-ки, також філологи, економісти і так далі, тобто ті професії, які потребують спілкування із людьми. У нас є активні програми, які допомагають зорієнтуватися у створенні резюме і проходженні співбесіди з роботодавцем. Якщо молодь боїться проходити співбесіду, або не знає як правильно вказати професійний досвід у резюме, ми можемо допомогти”.

За словами Ганни Норд, у “Могилянському Profi-festi” взяли участь 600 майбутніх абітурієнтів з Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей. Учасники заходу могли відвідати більше десяти локацій в університеті.

Автор - Олександр Гресь, оператор - Сергій Куропятник.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди